Smakowita Ella

Bardzo lubię piękne książki kucharskie, takie, które czasem oglądam dla samej przyjemności oglądania, niekoniecznie w poszukiwaniu inspiracji na obiad ;) Niewątpliwie taką książką jest nowość - "Smakowita Ella", którą jak tylko dostałam oglądąłam nieprzerwanie dość długo. Ciesząc się z posiadania tak pięknej, wyjątkowej i ciepłej w przesłaniu ksiażki. To, co dla odmiany bardzo drażni mnie w książkach kucharskich to niedostępność na polskim rynku (lub słaba dostępność/wysoka cena) skąłdników, których autor używa do poponowanych przepisów. Bo co z tego, ze przepis łatwy i ma się ochotę go szybko wypróbować, kiedy nabycie części skladników wymaga dużo zachodu. Lubię nowe połączenia i smaki, ale z użyciem produktów mi znanych i znajdujących się w sklepie za rogiem ;) W moje prferencje co do książek tego gatunku idealnie wpasowuje się "Smakowita Ella". W książce znalazłam jeden składnik dla mnie aktualnie niedstępny, ale we wprowadzeniu autorka dodała wskazówkę, czym można go zastąpić - super sprawa! Do tego przepisy są nieskomplikowane, proste i łatwe do przygotowania, do tego smaczne dla całej rodziny. Mimo, że Ella proponuje nam przepisy z diety roślinnej to nie sili się na wyszukane i czasem inspirujace do miana substytuty ze standardowego jadłospisu (jak chociażby smalec z fasoli ;). Każdemu rozdziałowi poświęca również wprowadzenia, zawierające informacje o produktach przez nią używanych, proponowanych, czy nawet o ostatnio modnych super foodach. Do tego iękne wydanie, doskonale wywarzone kolory i ciepła książka w przekazie. Jedyny minus to jak dla mnie brak fotografii każdego dania, ale na tle całej reszty jest o do zaakceptowania :)

Informacje dodatkowe o Smakowita Ella:

Wydawnictwo: Znak