Smakowita Ella

,,Smakowita Ella" to znakomicie napisana i starannie wydana książka kucharska .... w dodatku napisana przez byłą modelkę. Ten ostatni fakt był dla mnie tak intrygujący, że z niecierpliwością wypatrywałam ukazania się tej pozycji na rynku. Przykład Elli, jej zmaganie z chorobą, determinacja w walce o normalne życie i dobre samopoczucie oraz efekt jaki osiągnęła po zaledwie kilku miesiącach, zmieniając ,,jedynie" swe nawyki żywieniowe - jest bardzo zachęcający. Jej postawa jest wręcz zaraźliwa! Na zachodzie nawet mówi się o ,,efekcie Elli" - co oznacza, że blogerka ma spore grono swoich wielbicieli i naśladowców. Ella z dnia na dzień zdecydowała się na dietę wegańską, bezglutenową, bezcukrową i pozbawioną chemicznych dodatków. Wymyśliła sobie smakowite dania, które z założenia miały być proste w przyrządzeniu, szybkie i faktycznie smaczne - czyli takie, które robi się i zjada z przyjemnością. Przyznaje wprost, że nie przepada za niektórymi składnikami (np. tofu) i po prostu ich nie używa. A dania, które zawsze uwielbiała, takie jak brownie, pizza czy lody - nauczyła się przyrządzać w nowy, zdrowy sposób. Każdy rozdział opatrzony jest obszernym wstępem, gdzie podaje szereg wskazówek na temat przygotowania, zastosowania i zastępowania jednych składników innymi. Nie są to zwykłe ,,książkowe" informacje, ale osobiste spostrzeżenia napisane prostym, przystępnym językiem. W ogóle, podczas czytania całej książki odnosi się wrażenia, że Ella to taka dobra przyjaciółka, która po prostu dzieli się tym, co sama ,,wypracowała" gotując dla siebie lub dla swoich przyjaciół. ,,Smakowita Ella" to potężna dawka inspiracji, motywacji i pomysłów na zdrowsze, pełne pozytywnej energii gotowanie. Dawno nie miała w ręku książki kulinarnej, która byłaby napisana tak swobodnie, entuzjastycznie i z miłością do jedzenia. Mam wrażenie, że Ella otworzyła jakiś nowy rozdział w mojej kuchni.... Jeśli szukacie pomysłu na wiosenną zmianę w swoim menu - sprawcie sobie idealny prezent i kupcie sobie tę książkę!

Informacje dodatkowe o Smakowita Ella:

Wydawnictwo: Znak