Spełnione życzenia

ODWAGA to siła, która pomaga nam podejmować decyzje, stawiać czoło problemom, postępować zgodnie z własnymi uczuciami, przekonaniami i marzeniami.
A co zrobić, kiedy blokuje nas strach?
Strach przed podjęciem ryzyka, brakiem zrozumienia i akceptacji, konsekwencjami podjętych przez nas decyzji, czy zwykłą szczerą rozmową? Jak przeciąć więzy nałożone nam przez innych, bądź samych siebie, by w końcu zacząć żyć pełną piersią, tak jak chcemy?
"Spełnione życzenia" to opowieść o kilku rodzinach, poszczególnych jej członkach, w których tej odwagi zabrakło. Wigilia Bożego Narodzenia, której nawet natura pomogła, by te święta były iście bajkowe, można było poczuć ich magię i mieć poczucie, iż spełnią się wszystkie marzenia, staje się dla nich dniem, w którym będą musieli znaleźć w sobie tę siłę. A od pięknego poranka do wigilijnej wieczerzy, czas biegnie nieubłaganie i wiele może się wydarzyć.
Karolina Wilczyńska zaserwowała nam niezwykle głęboką i poruszającą opowieść, w której przeplatają się losy bohaterów z różnych środowisk, o różnych charakterach i poglądach. O dziwo nie jest to uciążliwe, bo każda z nich jest bardzo interesująca i wciągająca tak bardzo, że ciężko ją odłożyć. Mam jeden mały, malutki zgrzyt co do opisu wydawcy w porównaniu z wnętrzem książki. Wątek dziewczynki nie gra tu głównej roli, choć odgrywa bardzo istotą w pokazaniu ludzkich zachowań w konfrontacji z sytuacją przedstawioną przez autorkę.
Chociaż to nie lukrowana opowiastka świąteczna, tym razem jestem zachwycona książką Pani Karoliny i szczerze ją polecam.

Informacje dodatkowe o Spełnione życzenia :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-10-31
Dodał/a opinię: patrycjadyrda

Zobacz opinie o książce Spełnione życzenia

Kup książkę Spełnione życzenia

Zima zasypie miłością