Śpiewaczka

"Śpiewaczka" to debiut literacki Macieja Klimarczyka. Największą gwiazdą Opery Nova w Bydgoszczy jest Eliza Kantecka. Niedługo czeka ją główna rola w Tosce Pucciniego. Jednak kobieta chce najpierw zrealizować swój plan. Idzie do antykwariatu, na spotkanie z właścicielem. Zabija go i oddaje się w ręce policji.

Jakie miała powody, motywy? Co nią kierowało? Czy oszuka wymiar sprawiedliwości i uniknie kary? Czy prawda wyjdzie na jaw?

"Śpiewaczka" to świetnie napisany thriller psychologiczny, w którym nie ma nudnych momentów. Już pierwsza scena pierwszego aktu wgniata nas w fotel i rozbudza naszą ciekawość. Zaczynamy się zastanawiać, dlaczego doszło do morderstwa.

Czy kobieta jest niepoczytalna, czy może dokonała tej przerażającej zbrodni z zimną krwią i wyrachowaniem? Czy długo się do tego przygotowywała, czy była to decyzja spontaniczna? Te i wiele innych pytań przychodzą nam do głowy. A zadaniem prokuratora, biegłego sądowego i psychiatry jest znaleźć odpowiedzi.

Eliza ma nadzieję, że szybko wyjdzie na wolność i dalej będzie robić to co lubi, czyli śpiewać. Wierzy, że wszystkich przechytrzy i osiągnie swój cel w stu procentach. Przed psychiatrą odgrywa świetny spektakl. Gra rolę życia. Oczywiście dopadają ją wątpliwości, ale kobieta trzyma się swojego planu.

W książce znajdziemy świetne studium ludzkiego umysłu. Oskarżeni często kłamią, manipulują, zatajają fakty. Czasem nie jest łatwo odkryć powody zbrodni. Bardzo dobrze zostało też pokazane jak różni ludzie reagują na dramaty, które wydarzają się w ich życiu. Nie każdy ma silną psychikę.

Mnie bardzo podobało się stworzenie książki na wzór opery. Podzielenie jej na akty i sceny i umieszczenie akcji w Polsce i we Włoszech.

Czy Eliza dokonała zbrodni doskonałej? Czy zostanie uznana winną?

"Śpiewaczka" jest świetnym, niebanalnym thrillerem. Trzyma w napięciu, jest niepokojąca i nieprzewidywalna. Każda przeczytana strona prowadzi nas wprost do zaskakującego finału.

Informacje dodatkowe o Śpiewaczka:

Kup książkę Śpiewaczka

Prokuratorka
Maciej Klimarczyk0
Okładka ksiązki - Prokuratorka

Kiedy władza staje się obsesją, moralność schodzi na dalszy plan. Mroczny thriller psychologiczny, który odsłania mechanizmy politycznych manipulacji...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;