Śpiewaczka

Zapraszam Was na świetny występ Śpiewaczki na literackiej scenie kryminalnej. Nie czytałam tego typu thrillera-kryminału i założę się, że Wy także. Nie wiedziałam, czego się spodziewać. Podeszłam do książki z rezerwą, ale to, co ten debiut oferuje... Od razu polecam przeczytać.
"Od dawna przygotowywała się do zadania tego ciosu. Wrodzona perfekcja zmusiła ją do zdobycia wiedzy na temat krwotoków, dlatego dokładnie przestudiowała atlasy anatomii i zawarte w nich rysunki tętnic i żył."
Eliza Kantecka jest tytułową śpiewaczką i gwiazdą Opery Nova w Bydgoszczy. Już na początku książki zmienia swoją rolę i popełnia morderstwo, którego ofiarą jest właściciel antykwariatu Witold Kruger. Długo przygotowywała się do tego "występu", jednak zdarzenie to niweczy jej plany zagrania głównej roli w Tosce Pucciniego. Kobieta na każdym kroku kłamie i pilnuje się, by trzymać się skrupulatnie dopracowanego planu. Czy uda jej uniknąć więzienia? Jaki motyw miała śpiewaczka mordując antykwariusza?
"Nigdy wcześniej nie widziała wykrwawiającego się człowieka. Dotąd mogła go sobie wyobrazić. Teraz na niego patrzyła."
Jestem pod wrażeniem debiutu pana Macieja Klimarczyka. Już na samym początku jest się świadkiem rozlewu krwi w mieszkaniu ofiary, jednak późniejsze śledztwo prokuratury i psychiatrów sądowych jest tu kluczowe, ponieważ przedstawia nam ono pracę urzędu państwowego i lekarzy z przestępcami. Sytuacja Kanteckiej nie jest jasna, a śledztwu nie pomaga fakt, iż jest dobrą manipulantką. W końcu odgrywa swoją rolę życia. Wie, co nastanie po aresztowaniu, jednak czy da się wszystko przewidzieć? Czy wrażliwa dusza artystki jest w stanie wytrzymać pobyt w areszcie i szpitalu psychiatrycznym?
Fantastycznie wykreowane postacie Elizy i Witolda. I mimo iż nie polubiłam tej drugiej, to uważam tę książkę za świetny thriller psychologiczny. Nie poznajemy tylko motywu śpiewaczki, ale także przeszłość Witolda, która jak się okaże, będzie miała wiele wspólnego z kobietą.
Wszystkie klocki układanki w końcu łączą się w całość i naprawdę będziecie zdziwieni. Ja, mimo domysłów, byłam zaskoczona i wstrząśnięta. Myślę, że każdy, kto zdecyduje się sięgnąć po tę pozycję, doceni tą niebanalną historię, która wciąga z każdą przeczytaną stroną. Mistrzowska gra, ale czy bezbłędna?

Informacje dodatkowe o Śpiewaczka:

Kup książkę Śpiewaczka

Prokuratorka
Maciej Klimarczyk0
Okładka ksiązki - Prokuratorka

Kiedy władza staje się obsesją, moralność schodzi na dalszy plan. Mroczny thriller psychologiczny, który odsłania mechanizmy politycznych manipulacji...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;