Srebrna łyżeczka

„Srebrna łyżeczka” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Wiele tytułów autorki widnieje na mojej półce, ale do tej pory jakoś je omijałam. Teraz już wiem, że to się zdecydowanie zmieni.

Lidia to bardzo młoda kobieta, ale niezwykle doświadczona przez życie. Nie miała łatwego dzieciństwa, a życie niestety zmusiło ją do tego, aby w błyskawicznym tempie dorosnąć. Nie miała bliskich, na których mogłaby liczyć zawsze, niezależnie od sytuacji. Wręcz to ona musiała być pomocą i opoką dla swojej matki, która mimo iż bardzo córkę kochała, nie potrafiła się o nią odpowiednio zatroszczyć.

Konrad to mężczyzna, który ma ustatkowane życie zawodowe, doskonale wie czego w życiu chce i czego od życia oczekuje.

Pani Irena, która jest starszą, samotną kobietą, która w życiu również wiele przeszła opowiada o sztuce sklejania wszystkiego na nowo.

Lidia i Konrad poznają się, gdy Lidia znajduje się na życiowym zakręcie. Jest to jeden z najtrudniejszych momentów w jej życiu. I to właśnie wtedy zjawia się przystojny, mądry mężczyzna, który wyciąga do niej pomocną dłoń. Jest nim Konrad, który od pierwszego wejrzenia darzy dziewczynę ogromnym uczuciem i czuje nieodpartą chęć zaopiekowania się nią.

Poznanie tych bohaterów powoduje, że człowiek wierzy w przeznaczenie i prawdziwą miłość. Podczas czytania niejednokrotnie miałam wrażenie, że to cudowna historia, która naprawdę miała możliwość się ziścić. Piękna miłość dwojga ludzi, którzy jednak spotykają się odrobinę za wcześnie. Wiele razy podczas czytania książki miałam ochotę potrząsnąć Lidią i dosłownie na nią nakrzyczeć! Co Ty dziewczyno wyprawiasz. Z wieloma jej decyzjami nie mogłam się zgodzić i ich jej wybaczyć.

Jest to piękna i poruszająca historia, która niejednokrotnie podczas czytania wywołała u mnie potok łez. Autorka przedstawia historię z perspektywy głównych bohaterów, co zdecydowanie pozwala nam lepiej wczuć się w każdego z bohaterów i po części zrozumieć jego postępowanie.

Książka, którą gorąco polecam wszystkim, którzy lubią się wzruszyć pośmiać i dobrze bawić. Osobom, które uwielbiają czytać piękne, miłosne historie i tym, którzy lubią pióro autorki!

Informacje dodatkowe o Srebrna łyżeczka:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-07-14
ISBN: 9788381955683
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Srebrna łyżeczka

Kup książkę Srebrna łyżeczka

Faceci są jak wiatr. Powieją, narobią bałaganu, zniszczą ci życie. A potem odfruną robić zamieszanie gdzie indziej.

[..] Poza tym w życiu pewnych czynów nie da się wymazać, nikt jeszcze nie wymyślił takiej gumki. Choćbyśmy próbowali wszystkiego.

Mateusz i zapomniany skarb
Magdalena Witkiewicz 0
Okładka ksiązki - Mateusz i zapomniany skarb

Przygoda kryje się na każdym kroku, a wakacyjny czas sprzyja rozwiązywaniu zagadek!Matewka kończy drugą klasę. Z niecierpliwością i ekscytacją czeka na...

Listy pełne marzeń
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Listy pełne marzeń

Maryla Jędrzejewska ma już siedemdziesiąt lat, ale dopiero teraz czerpie z życia pełnymi garściami. Można by się zastanowić, jak można czerpać z życia...