Srebrny łabędź

Tom 1 cyklu Elite Kings Club

Napiszę krótko: podobało mi się! Wydaje mi się, że ta książka tak bardzo przypadła mi do gustu, dlatego, że trafiła na odpowiedni moment w moim życiu. Akurat potrzebowałam czegoś lekkiego i niewymagającego, co przyniesie ukojenie po ciężkim, pełnym stresu dniu. I taka jest ta książka, że podczas jej lektury człowiek się odpręża, ale za sprawą interesującej fabuły pełnej napięcia i ciągłego oczekiwania, które towarzyszą od pierwszej do ostatniej strony, nie nudzi się.

Mimo iż znajdzie się kilka absurdalnych scen, które w żadnym wypadku nie powinny mieć miejsca w prawdziwym życiu. A gdyby już nawet – ludzie inaczej reagują w takich momentach, to muszę przyznać, że nie przeszkadzało mi to, mało tego, bo wciągnęło mnie do tego stopnia, że książkę przeczytałam w dwóch podejściach. Uważam, że to też zasługa głównej bohaterki, która może i w niektórych momentach zachowuje się irracjonalnie, ale w większości jest charakterną dziewczyną, z dość specyficznym hobby – lubi sobie postrzelać z broni – która nie boi się odpyskować największemu osiłkowi i liderowi elitarnego klubu niegrzecznych chłopców.

„Sekrety są bronią, a spustem milczenie”.

W zasadzie mogę stwierdzić, że książka sama się czytała. Wszystko za sprawą intrygującej fabuły i tajemnicy w tle, nie ma żadnych granic i hipotezy, bo trudno tutaj cokolwiek przewidzieć. Jedynie kim jest tytułowy srebrny łabędź, bardzo szybko można odgadnąć, aczkolwiek o jego znaczeniu w tej historii, dowiadujemy się dopiero na przedostatniej kartce. Finał nie dość, że zaskakuje, to mówi, że pojawią się kolejne tomy. Przyznam, że mogłabym od razu sięgnąć po kontynuację, tak bardzo wciągnęła mnie ta historia. Dokładnie na to miałam ochotę i tego potrzebowałam!

Wspomnę też, że w książce znajdują się sceny intymne i to nie takie waniliowe, ale te, przy których wypełza czerwony rumieniec na policzki. Dokładnie zobrazowane, ale co najważniejsze bardzo niegrzeczne.

Dla kogo tak książka? W dużej mierze dla młodych dorosłych (+18), ale też dla osób potrzebujących lektury, która zaciekawi, ale nie będą liczyli na wymagającą książką. Uważam, że tę historię należy traktować nieco z przymrużeniem oka ;) Niemniej polecam.

Informacje dodatkowe o Srebrny łabędź:

Tytuł oryginału: Silver Swan. Elite Kings Club Book One
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska
Dodał/a opinię: Magnolia044

Zobacz opinie o książce Srebrny łabędź

Kup książkę Srebrny łabędź

Manik
Amo Jones0
Okładka ksiązki - Manik

Niebezpieczny, nieobliczalny, zepsuty. Jest jej mroczną pokusą i siłą, która ją zniszczy. Pewna fatalna noc zapoczątkowała ciąg zdarzeń, od których...

Malum, część 2
Amo Jones0
Okładka ksiązki -  Malum, część 2

Nowa boleśnie wciągająca, powieść królowej dark romance! Niektóre kobiety nie lubią ładnych rzeczy. Wolą te toksyczne i destruktywne. Jak...