Star Stable. Opowieści o zmroku

Tom 0 cyklu Star stable

Każda z czterech bohaterek, Alex, Linda, Lisa i Anne, znajduje list o tej samej treści. Informuje on o tym, że przyjaciółki są w niebezpieczeństwie, wymaga przyjazdu do Doliny Złotych Wzgórz i nakazuje milczenie. Dziewczyny przyjeżdżają o zmroku, pojedynczo, we wskazane miejsce i spotykają się przy ognisku. Nie wiedzą, kto jest nadawcą listów i nie wiedzą, czego mają się spodziewać. Czekając zaczynają opowiadać sobie straaaaaaaaaaaszne historie z ich życia, które zawierają w sobie magię i odrobinę dreszczyku.

Linda rozpoczyna opowieścią o porcelanowej lalce. Historia Anne związana jest ze starym zegarem. O gitarze, Domu Opieki „Wiśniowy Sad” i Beatrice opowiada Lisa. Zaś ostatnią historię, o drewnianej masce Shari, przedstawia Alex.

Co łączy wszystkie te historie? Czy bohaterkom uda się rozwiązać tajemnicę i pomóc nadawcy listów?

Po raz kolejny potwierdza się, że w przyjaźni tkwi ogromna siła. Tylko zgranej grupie udaje się rozwiązać najtrudniejsze i najmroczniejsze tajemnice.

Podobało mi się to, że autorka w opisane historie wplotła element pomocy osobom chorym i starszym. Wskazała na fakt, iż rodzina jest ważna, a troska o rodzeństwo i wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi – bezcenne.

Książka jest pięknie ilustrowana. Ilustracje rozbudzają wyobraźnię i idealnie wtapiają się w treść. Są tajemnicze jak cała książka.

Jeśli nie wiesz jak spędzić październikowy wieczór, a lubisz historie z dreszczykiem, to ja Ci podpowiem – nastrojowe światło, ciepły koc i ta książka w ręku. Gwarantuję, że nie pożałujesz.

Informacje dodatkowe o Star Stable. Opowieści o zmroku:

Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Monika Motkowicz
Ilustracje:Marie Beschorner
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Tagi: konie star stable dla dziewczyn seryjni mordercy Historie miłosne

Zobacz opinie o książce Star Stable. Opowieści o zmroku

Kup książkę Star Stable. Opowieści o zmroku

Star Stable. Nadchodzi mrok
Helena Dahlgren0
Okładka ksiązki - Star Stable. Nadchodzi mrok

Jedna kłótnia między przyjaciółkami może sprawić, że wyspa Jorvik już nigdy nie będzie taka sama Zaczarowanej wyspie Jorvik grozi wielka...

Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów
Helena Dahlgren0
Okładka ksiązki - Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów

Najpierw woda w strumieniu zmienia kolor na czerwony. Potem na nocnym niebie gwiazdy układają się w kształt błyskawicy. Na wyspie Jorvik zaczynają się...