Stewardesa

Tom 8 cyklu Pink Book

Dążenie do spełnienia czyichś ambicji kosztem drugiej osoby albo nas samych, może doprowadzić do szeregu nieszczęść, jak i zmarnowanego życia wszystkich bezpośrednio w to zaangażowanych. Najczęściej powodem takiego postępowania są wygórowane wymagania rodziców, którzy myślą, iż wiedzą lepiej, co będzie najlepsze dla swoich dzieci, nie patrząc na ich zdanie lub prawdziwe potrzeby. Niestety osoby posiadające takich rodziców często nie potrafią pozbyć się ich wpływu nawet w dorosłym życiu, przez co cierpią.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Paulinę, która jest stewardesą, a także małżonką Jana będącego kapitanem samolotu. Mężczyzna stara się na wszelkie sposoby dogodzić żonie, jest miły, romantyczny i pomimo tego, że jest przystojny nigdy nie zdradził swej ukochanej. Niestety bohaterka nie potrafi tego docenić i nie odwzajemnia jego uczuć oraz wiecznie narzeka na niego do swojego przyjaciela Adriana, który jest stewardem. Adrian popiera jej wszelkie wybryki, w tym także pomysł pójścia na kawę z nowo poznanym mężczyzną w locie do Dubaju. Przez nieuwagę męża Paulina wymyka się na spotkanie z Alexem dość majętnym pracownikiem jednego z najdroższych hoteli w tym kraju. Jak na tę ucieczkę zareaguje Jan? Jakie nawiążą się relacje między Alexem, a Pauliną? Co dalej ze związkiem Jana i Pauliny? Jakie są dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Stewardesa” autorstwa Edyty Folwarskiej.

Egoizm

Paulina niezwykle irytowała mnie swoim egoizmem w stosunku do obu panów, gdyż jednego zdradzała, a drugiemu nie powiedziała, że jest mężatką. Bohaterka jest doskonałym przykładem osoby, która mając kiepskie dzieciństwo nie wyciągnęła odpowiednich wniosków z postępowania swojej mamy, będącej karierowiczką, która zaniedbywała dom, męża i jedyne dziecko. Wiedząc, że takie działanie, może doprowadzić do rozpadu związku i cierpienia drugiego człowieka, co było w przypadku jej rodziców, Paulina postępuje bardzo podobnie do swojej matki krzywdząc Jana, a także siebie. Dla niej najważniejsze było, że rodzice będą zadowoleni z zięcia i inne kobiety będą zazdrościć tak przystojnego i romantycznego męża. Przecież mogła porozmawiać z Janem, spróbować uratować związek albo się rozejść nie męcząc dalej siebie i jego, ale lepiej było wszystko zatajać i czekać na okazję w postaci kogoś ciekawszego od Jana. Właśnie brak szczerej rozmowy oraz postępowanie wynikające z oczekiwań innych osób nigdy nie będą prowadziły do szczęścia w związku.

Odczucia

W żadnym wypadku nie mam pretensji do autorki, że stworzyła taką postać głównej bohaterki, gdyż takie historie, można często spotkać w rzeczywistości i zdecydowanie lepiej, jeśli książka porusza takie ciężkie tematy dając przykład tego, czym dane postępowanie może skutkować w przyszłości. Książki nie mogą być też wiecznie o idealnych ludziach, bo tacy nie istnieją, a zdecydowanie ciekawszy jest romans, gdy ma jakąś fabułę, a dodatkowo czytelnik nie jest pewien, jak dana historia się zakończy. Byłem trzymany w napięciu przed tym kiedy i w jaki sposób wyjdą na światło dzienne wszystkie ukrywane fakty przez Paulinę przed oboma mężczyznami, co podnosi jakość książki.

Podsumowanie

Książka, jak zawsze w przypadku tej autorki od początku mega wciągająca z perfekcyjnie wykreowanymi bohaterami i ciekawą, nieprzewidywalną akcją. Pojawiają się sceny erotyczne, co niewątpliwie przyciągnie niejedną fankę gatunku. Kobieta i mężczyzna przedstawieni na okładce idealnie pasuję do Pauliny i Alexa i przykuwają wzrok czytelników obojga płci. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom gatunku lubiących pikantne historie z morałem w tle, których akcja toczy się w pięknie przedstawionych zagranicznych miastach.

Informacje dodatkowe o Stewardesa:

Kup książkę Stewardesa

Niewinne tarapaty
Edyta Folwarska0
Okładka ksiązki - Niewinne tarapaty

Natalia jest znaną aktorką, ale bardziej słynie z Instagrama, na którym udało jej się zdobyć milion followersów. Kiedy dostaje rolę w serialu Niewinne...

Romans nad jeziorem Como
Edyta Folwarska0
Okładka ksiązki - Romans nad jeziorem Como

Kiedy Ania dostaje propozycję prowadzenia klimatycznego pensjonatu nad jeziorem Como, uznaje, że to świetna okazja, żeby zająć się pracą i zapomnieć o...