Stewardesa

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Romans

Tom 8 cyklu Pink Book

Paulina jest młodą stewardesą, która marzy o najlepszych lotach. Kiedy w końcu po miesiącach ciężkiej pracy dostaje lot klasą biznes, i to do Dubaju, czuje, jakby złapała pana Boga za nogi. Niestety los bywa przewrotny i nie dość, że zasypia na ten najważniejszy lot, to jeszcze okazuje się, że podczas niego wpada na pewnego tajemniczego pasażera, który w mig burzy jej idealne życie.

Pod wpływem Alexa dziewczyna zmienia się z oziębłej kobiety w namiętną kochankę, dla której nie ma tematów tabu. Są za to niedomówienia i kłamstwa, które nie pozwalają temu związkowi rozkwitnąć.

Jak bardzo jeden lot może odmienić czyjeś życia? I czy skrywana przez Paulinę tajemnica nie zniszczy tej miłości?

Tagi: Romans erotyczny bóg

Kup książkę Stewardesa

Opinie o książce - Stewardesa

Avatar użytkownika - Paulina26
Paulina26
Przeczytane:2022-02-20,

Książka " Stewardesa " jest lekka i przyjemna. Łatwo i szybko się ją czyta.

Paulina, główna bohaterka jest stewardesą. Ma męża Jana, który jest pilotem. Obydwoje są piękni i mądrzy, jednak ich związek się nie układa. Przyczyną jest trudne dzieciństwo Pauli i brak jej dowartościowania. Co prawda mąż bardzo ją kocha i świata poza nią nie widzi to Pauli cały czas coś przeszkadza.

Podczas jednego lotu poznaje Alexa. Niechcący go potrąca wózkiem. On w ramach rekompensaty zaprasza ją na kawę.

Przez tajemniczy wygląd Alexa, Paulina jest nim bardziej zainteresowana i zgadza się. Tak zaczyna się ich burzliwy romans. W jednej chwili dają się ponieść namiętności, a za trochę Alex staje się oschły i ją odpycha.

Paulina zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Już wie, że musi odejść od męża i zmienić pracę. Ale co dalej z Alexem? On nie wie, że jest mężatką. A Alex też ma swoje tajemnice. Co z tego wyjdzie?

Edyta Folwarska bardzo lekko pisze, że książkę czyta się w mgnieniu oka. Historia fajna, inna od tych wszystkich co królują teraz na rynku i to mi się podoba. Jednak wątek małżeństwa Pauli trochę mnie zastanawia, czemu autorka bardziej nie wyjaśniła ich kłopotów, oraz nie spodobało mi się , że przed samym nosem Paulina zdradza męża. Na jego oczach wychodzi z innym facetem.

Ale tak to książka ciekawa

Dążenie do spełnienia czyichś ambicji kosztem drugiej osoby albo nas samych, może doprowadzić do szeregu nieszczęść, jak i zmarnowanego życia wszystkich bezpośrednio w to zaangażowanych. Najczęściej powodem takiego postępowania są wygórowane wymagania rodziców, którzy myślą, iż wiedzą lepiej, co będzie najlepsze dla swoich dzieci, nie patrząc na ich zdanie lub prawdziwe potrzeby. Niestety osoby posiadające takich rodziców często nie potrafią pozbyć się ich wpływu nawet w dorosłym życiu, przez co cierpią.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Paulinę, która jest stewardesą, a także małżonką Jana będącego kapitanem samolotu. Mężczyzna stara się na wszelkie sposoby dogodzić żonie, jest miły, romantyczny i pomimo tego, że jest przystojny nigdy nie zdradził swej ukochanej. Niestety bohaterka nie potrafi tego docenić i nie odwzajemnia jego uczuć oraz wiecznie narzeka na niego do swojego przyjaciela Adriana, który jest stewardem. Adrian popiera jej wszelkie wybryki, w tym także pomysł pójścia na kawę z nowo poznanym mężczyzną w locie do Dubaju. Przez nieuwagę męża Paulina wymyka się na spotkanie z Alexem dość majętnym pracownikiem jednego z najdroższych hoteli w tym kraju. Jak na tę ucieczkę zareaguje Jan? Jakie nawiążą się relacje między Alexem, a Pauliną? Co dalej ze związkiem Jana i Pauliny? Jakie są dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Stewardesa” autorstwa Edyty Folwarskiej.

Egoizm

Paulina niezwykle irytowała mnie swoim egoizmem w stosunku do obu panów, gdyż jednego zdradzała, a drugiemu nie powiedziała, że jest mężatką. Bohaterka jest doskonałym przykładem osoby, która mając kiepskie dzieciństwo nie wyciągnęła odpowiednich wniosków z postępowania swojej mamy, będącej karierowiczką, która zaniedbywała dom, męża i jedyne dziecko. Wiedząc, że takie działanie, może doprowadzić do rozpadu związku i cierpienia drugiego człowieka, co było w przypadku jej rodziców, Paulina postępuje bardzo podobnie do swojej matki krzywdząc Jana, a także siebie. Dla niej najważniejsze było, że rodzice będą zadowoleni z zięcia i inne kobiety będą zazdrościć tak przystojnego i romantycznego męża. Przecież mogła porozmawiać z Janem, spróbować uratować związek albo się rozejść nie męcząc dalej siebie i jego, ale lepiej było wszystko zatajać i czekać na okazję w postaci kogoś ciekawszego od Jana. Właśnie brak szczerej rozmowy oraz postępowanie wynikające z oczekiwań innych osób nigdy nie będą prowadziły do szczęścia w związku.

Odczucia

W żadnym wypadku nie mam pretensji do autorki, że stworzyła taką postać głównej bohaterki, gdyż takie historie, można często spotkać w rzeczywistości i zdecydowanie lepiej, jeśli książka porusza takie ciężkie tematy dając przykład tego, czym dane postępowanie może skutkować w przyszłości. Książki nie mogą być też wiecznie o idealnych ludziach, bo tacy nie istnieją, a zdecydowanie ciekawszy jest romans, gdy ma jakąś fabułę, a dodatkowo czytelnik nie jest pewien, jak dana historia się zakończy. Byłem trzymany w napięciu przed tym kiedy i w jaki sposób wyjdą na światło dzienne wszystkie ukrywane fakty przez Paulinę przed oboma mężczyznami, co podnosi jakość książki.

Podsumowanie

Książka, jak zawsze w przypadku tej autorki od początku mega wciągająca z perfekcyjnie wykreowanymi bohaterami i ciekawą, nieprzewidywalną akcją. Pojawiają się sceny erotyczne, co niewątpliwie przyciągnie niejedną fankę gatunku. Kobieta i mężczyzna przedstawieni na okładce idealnie pasuję do Pauliny i Alexa i przykuwają wzrok czytelników obojga płci. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom gatunku lubiących pikantne historie z morałem w tle, których akcja toczy się w pięknie przedstawionych zagranicznych miastach.

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-10-17,

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ♥️

Autor: @edyta.folwarska
Wydawnictwo: @edipresseksiazki

Stewardesa
Pink Book

„Jeden lot i jeden przypadkowy pasażer burzą jej całe idealne życie…”

Paulina jest bardzo zdolna i młodą dziewczyną, która pracuje jako stewardesa. Jej mąż jest pilotem. Bardzo marzy tym, żeby dostać najlepsze loty, wreszcie jej się to udaje. Dostaje lot klasa biznes do pięknego Dubaju. Los dla niej nie jest łaskawy, bo zasypia na lot, a na dodatek okazuje się pewnie pasażer o imieniu Alex, przechodząc rysa jej nowe buty. Potem ona najeżdża na niego wózkiem podczas rozdania przekąsek w samolocie. W ramach rekompensaty chce, żeby Paulina umówiła się z nim na kawę, czy ona się zgodzi? 🤔
Czy to przypadkowe spotkanie odmieni życie Pauliny i Alexa? 🤔 Czy będzie musiała wybierać między mężem a Alexem? 🤔 Kogo wybierze? 🤔 Na te pytania znajdziecie odpowiedź, czytając książkę ❤️

„Jak bardzo jeden lot może odmienić czyjeś życie. I czy skrywana przez Paulinę tajemnica nie zniszczy tej miłości?”

Książka jest idealna na jeden wieczór. Czytało mi się ją dobrze i szybko. Moim zdaniem jest dobrze napisana. Pióro autorki jest bardzo lekkie. Historia opisuje, że w życiu może wydarzyć się wiele. Jedno spotkanie może obrócić życie do góry nogami. Miłość i szczerość związku zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Czytając tę, książkę to odniosłam wrażenie, że ona opisuje czyjeś życie. Zdecydowanie tą książkę jest za krótka i powinna być zdecydowanie dłuższa. Czuję niedosyt w historii Pauliny i Alexa.

Oczywiście polecam Wam sięgnąć po tę książkę z czystym sumieniem.

Zawsze trzeba pamiętać, że każdemu ma inny gust i co innego mu się podoba.

Gratulacje dla autorki za napisana tak świetnej serii.
Z niecierpliwością czekam na następne tomy z tej serii Pink Booków.

Bardzo dziękuję wydawnictwu @edipresseksiazki za egzemplarz ♥️.

Pokusa
Edyta Folwarska0
Okładka ksiązki - Pokusa

Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu ,,Seks w wielkim mieście" - mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta...

Dawna miłość
Edyta Folwarska0
Okładka ksiązki - Dawna miłość

Ada jest skromną ekspedientką w jednej z popularnych sieciówek z ubraniami. Ma przystojnego narzeczonego, w którym jest zakochana bez pamięci, i dwie przyjaciółki...