Strażak. Życie w ciągłej akcji

Tym razem w ramach współpracy z @wydawnictwomuza miałam okazję przeczytać autobiograficzną książkę autorstwa Waldemara Prussa, którego pasja i miłość do pożarnictwa doprowadziły konsekwentnie do celu - do zostania strażakiem.To książka nie tylko o wypadkach i pożarach, ale przede wszystkim o tym, jaką drogę trzeba przejść i ile poświęcić, żeby spełnić swoje marzenia. I to właśnie ta książka uświadomiła mi, że pracownicy służb ratunkowych przede wszystkim muszą kochać swoje profesje. To nie jest zwykłe wyjście na osiem godzin do pracy. To 24/7 nieustannego bycia gotowym do podjęcia czynności ratunkowych.

Oprócz wciągającej historii autor-strażak serwuje garść przydatnych wskazówek jak reagować w razie pojawienia się ognia i opisuje ważną w strażackich szeregach hierarchię stanowisk. 𝑺𝒕𝒓𝒂𝒛̇𝒂𝒌. 𝒁̇𝒚𝒄𝒊𝒆 𝒘 𝒄𝒊𝒂̨𝒈ł𝒆𝒋 𝒂𝒌𝒄𝒋𝒊 to świetna książka, napisana lekkim językiem. Czasami się uśmiechniesz, czasami zatrwożysz lub zasmucisz. Dla wszystkich tych, którzy tak jak ja, są ciekawi, jak od kulis wygląda praca w straży pożarnej.

Informacje dodatkowe o Strażak. Życie w ciągłej akcji:

Wydawnictwo: Muza