Strażak. Życie w ciągłej akcji

Wiele osób wciąż ma wizję strażaków siedzących przy stole w remizie, grających w karty lub warcaby, czekających na następny pożar. Te czasy minęły wiele dekad temu. Strażacy wykonują pracę fizyczną, która wymaga od nich noszenia ciężkiego sprzętu, posługiwania się różnymi narzędziami oraz prowadzenia akcji ratowniczych. Sprawność fizyczna jest koniecznością dla strażaków, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki, z którymi spotykają się niemal każdego dnia.

Strażacy są pierwszymi ratownikami, którzy przybywają na miejsce pożaru, wypadku lub innego zagrożenia. Często wchodzą do płonących budynków i innych niebezpiecznych sytuacji, przeprowadzają akcje ratownicze i starają się chronić swoje społeczności przed krzywdą. Bycie strażakiem wymaga zaangażowania w pracę i chęci pomocy w ochronie społeczności.

„W zawodzie strażaka najważniejsza jest pasja. Bez niej nie uda się długo wytrzymać”.

Strażacy są często świadkami katastrofalnych sytuacji, z których część może spowodować utratę życia, co może być dla nich dużym obciążeniem psychicznym. Mogą być pierwszymi, którzy przekażą niepożądaną wiadomość lub wejdą w sytuacje, w których nie będą w stanie uratować budynku lub osoby.

Waldemar Pruss opowiada o własnych doświadczeniach, szczegółowo opisuje swoją służbę oraz akcje, w których uczestniczył. Podaje nam cenne wskazówki i rady jak zachować się w czasie pożaru. Książka dla tych, którzy zastanawiają się, czy wstąpić do ochotniczej straży pożarnej, ale nie tylko, bo jeśli lubisz czytać ciekawostki z różnych dziedzin, to pozycja jest w sam raz. 😉

PS. W środku są zdjęcia przedstawiające pracę autora.

Informacje dodatkowe o Strażak. Życie w ciągłej akcji:

Wydawnictwo: Muza