Styczniowa letnia noc

Główna bohaterka Zuza - lubi swoje życie. Jest ono poukładane, ale takie schematyczne. Nie ma tutaj nic ekscytującego, żadnego szaleństwa. Ma ona stałą pracę i narzeczonego z którym mieszka. Co prawda nie są w sobie szalenie zakochani, a bardziej króluje u nich przyzwyczajenie. Jednak jedna sytuacja wywraca spokojne życie kobiety do góry nogami. Bowiem Mikołaj - jej narzeczony na wspomnienie o ślubie - uwaga…. Dostaje ataku paniki! Oznajmia, że nie poślubi Zuzy i tyle, więc postanawia się z nią rozstać. Jest to moment otrzeźwienia. W przypływie chwili postanawia rzucić wszystko i wyjechać do Nowej Zelandii. Tam czeka na nią przyjaciółka. Spotyka tam także pewnego Simona, co wyniknie z tej znajomości?

Książkę czyta się naprawdę szybko. Sama nawet się tego nie spodziewałam.
Wszechobecne opisy krajobrazu Nowej Zelandii pobudzają wyobraźnie i dają jej duże pole do popisu. Dla mnie to był dodatkowy plus, bo wiecie jak uwielbiam “Władcę Pierścieni”, a właśnie tam były nagrywane świetne filmy!

Bohaterowie są dobrze wykreowani. Zuza- śmieszna, sympatyczna, zapadająca w pamięć. Simon - przystojny, pociągający facet. Jest to naprawdę dobry debiut!

Dzięki lekkiemu i przejrzystymu językowi pochłonęłam ją w jeden wieczór! Dodatkowym plusem jest wielka czcionka - przez co oczy się zbytnio nie męczą i te strony uciekają. Jedynym takim minusem było zbyt szybko rozwinięcie się relacji pomiędzy bohaterami. Wiem jaki był zamysł itd, ale fajnie by się czytało jak się bardziej starają o swoje względy. Ale to jest taki drobny minusik.

Jest to naprawdę miła obyczajówka, połączona z erotyzmem. Wzbudza wiele zmysłów i już nie możemy się doczekać, tego co będzie dalej!

Mogę śmiało stwierdzić, że po twórczość Autorki będę częściej sięgać!

A przez to, że akcja dzieje się w Nowej Zelandii, mój apetyt na odwiedzenie tego miejsca wzrósł i to baardzo. No szczególnie chcę zobaczyć Hobbicki domek.
Może kiedyś się uda spełnić marzenie i tam polecieć!

Weźcie ją ze sobą na hamak, albo leżak wtedy kiedy jest słońce i zatraćcie się w jej klimacie.

Informacje dodatkowe o Styczniowa letnia noc:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Lawendowa_polana

Zobacz opinie o książce Styczniowa letnia noc

Kup książkę Styczniowa letnia noc

Cypek
Mika Modrzyńska0
Okładka ksiązki - Cypek

Niezapomniana opowieść o miłości, żalu i nadziei Lidia, dwudziestodwuletnia dziewczyna, czuje, że jej świat się rozpada. Za chwilę zawali studia, zakończyła...