Suknia. Opowieść o królewskim ślubie

Od dawna interesuję się historią brytyjskiej rodziny królewskiej. Oglądam wiele filmów dokumentalnych i seriali fabularnych, a także czytam prawie wszystko na ten temat. Uwielbiam serial "The Crown". Dlatego bardzo się ucieszyłam, że w moje ręce trafiła powieść Jennifer Robson "Suknia. Opowieść o królewskim ślubie". Zdecydowanie, nie zawiodłam się, bo autorce udało się zainteresować wymyśloną przez siebie fabułą.

"Suknia. Opowieść o królewskim ślubie" to powieść, która jest ukłonem pisarki, w stronę hafciarek, zapomnianych przez historię. Ich praca jest trudna, liczy się precyzja i opanowanie. Nie ma miejsca na błędy. Z powieści możemy dużo się dowiedzieć o tym, jak powstają niezwykłe ubrania. Niektóre wyglądają jak małe dzieła sztuki. Hafciarki pracujące nad suknią ślubną królowej musiały dochować tajemnicy. Nie mogły ujawnić projektu, ani nawet małych detali.

"Suknia. Opowieść o królewskim ślubie" to piękna powieść, w której przeplatają się losy trzech kobiet.

Dwie z nich Ann i Miriam to utalentowane hafciarki, które pracują w domu mody Normana Hartnella. Każdą z nich doświadczyła wojna, teraz muszą radzić sobie z brakiem towarów, reglamentacją żywności, srogą zimą. Niedługo będą szyły suknię ślubną dla księżniczki Elżbiety.

Jak potoczą się ich losy? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Trzecią kobietą jest Heather, która mieszka w Toronto. Jest rok 2016 i jej babcia umiera. W jej rzeczach wnuczka odkrywa mały pakunek, podpisany jej imieniem. Okazuje się, że Heather bardzo mało wie o życiu babci. Bardzo chce rozwikłać wszystkie tajemnice, dlatego udaje się w podróż do Wielkiej Brytanii.

Czy to dobry pomysł? Czy prawda ją zaskoczy?

"Suknia. Opowieść o królewskim ślubie" to na ten moment jedna z moich ulubionych powieści. Jest w niej miejsce na tajemnice rodzinne, trochę historii i miłość. To cudowna, barwna opowieść. Plastyczne opisy autorki sprawiły, że bardzo łatwo mogłam sobie wszystko wyobrazić. Książkę zaczęłam czytać wieczorem. Przed snem cieszyłam się, że następnego dnia będę mogła dalej śledzić losy bohaterów i chłonąć tę piękną historię.

Informacje dodatkowe o Suknia. Opowieść o królewskim ślubie:

Kup książkę Suknia. Opowieść o królewskim ślubie

Francuski romans
Jennifer Robson0
Okładka ksiązki - Francuski romans

Londyn, początek XX wieku. Lady Elizabeth Neville-Ashford jest zauroczona przystojnym lekarzem – przyjacielem jej brata, Robertem Fraserem. Niestety...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz