Świadectwo kości

Pani inspektor obejmuje szefostwo nad wydziałem zabójstw, a mężczyzna, którego ujęła, popełnia samobójstwo w przerwie rozprawy. Pozostawia po sobie jedynie wiadomość: TARTTALO. Imię mitycznej bestii chowającej kości swoich ofiar w miejscach trudno dostępnych dla śmiertelników. Tymczasem dochodzi do szeregu morderstw z amputacjami i malutkiej sprawy wandalizmu. Czy te dwie sprawy coś łączy? Czy Tarttalo może okazać się rozwiązaniem mrocznej zagadki? Przekonaj się sam!

„Świadectwo kości” to kontynuacja „Niewidzialnego strażnika” w sensie dosłownym. Wszystkie wydarzenia są naturalnym następstwem, tego co miało miejsce wcześniej i składają się w spójną całość. Dlatego nie warto po nią sięgać bez znajomości pierwej części.

Książka ta nie jest zwykłym kryminałem. Łączy ona ze sobą mroczne zagadki z elementami fantastyki i mitologią baskijską. W tej części mamy do czynienia także z wątkiem historycznym, a dokładniej związany z mniejszością społeczną zamieszkującą doliny rzek Baztan i Roncal - Agotami. Autorka bardzo sprawnie łączy ze sobą wszystkie te elementy co sprawia, że książka ma niesamowity klimat i nie sposób odłożyć ją choćby na minutę.

Ogromnym plusem jest także wyrazista fabuła, jak i sami bohaterowie. W tej części poznajemy szerszy profil psychologiczny Amai, dowiadujemy się o jej lękach i koszmarach. Stajemy się światkami odkrywania mrocznych kart z przeszłości Salazar.  Przeprowadzamy retrospekcje jej traumatycznego dzieciństwa, które zosatło nakreślone w 1. tomie, a tutaj uzupełniane o kolejne potworne fakty.

Książka trzyma w ogromnym napięciu, ma wiele zwrotów akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Całość napisana jest językiem przemawiającym do wyobraźni, który jest łatwy i przyjemny w odbiorze (oczywiście jest to także zasługa dobrego tłumaczenia).

Co mogę jeszcze napisać? Sięgnijcie po ten cykl, bo naprawdę warto!

Informacje dodatkowe o Świadectwo kości:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-11-14
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Świadectwo kości

Kup książkę Świadectwo kości

Niewidzialny strażnik
Dolores Redondo0
Okładka ksiązki - Niewidzialny strażnik

Po raz pierwszy w Czarnej Serii powieść z elementami fantastyki i mitologii baskijskiej. W mrocznej dolinie rzeki Baztán zostaje znalezione nagie...

Zanim przyjdzie potop
Dolores Redondo0
Okładka ksiązki - Zanim przyjdzie potop

Morderca zwany Biblijnym Johnem w latach 1968-1969 zabił w Glasgow trzy młode kobiety. Nigdy nie został zidentyfikowany, a sprawa pozostaje nierozwiązana...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;