Świat na nowo

Lubicie czytać powieści historyczne? Często po nie sięgacie, czy raczej sporadycznie, raz na jakiś czas?

Jeśli chodzi o literaturę wojenną to mam swoją ulubioną autorkę, a jest nią właśnie Pani @barbara.wysoczanska Na jej książki czekam z wielką niecierpliwością i wiem, że to będzie kawał dobrej powieści, bo do tej pory jeszcze mnie nie zawiodła jako pisarka. A muszę Was uprzedzić, że objętościowo książka robi wrażenie, bo ma 600 stron, aczkolwiek w trakcie czytania nawet tego nie odczujecie🤗
🌿 Koniec II wojny światowej, Polska powstaje z gruzów i zaczyna pomału odbudowę swojego kraju. Porucznik Szczepan Andryszek pod rozkazami Sowietów zostaje przeniesiony do Nowej Soli w roli funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa. W tym samym czasie do miasta przybywa pociąg z transportem ludzi uciekających ze Wschodu. Wśród nich jest Lidia Malczewska, wraz z ojcem wybitnym pianistą, siostrą i jej rodziną. Pomocną dłoń wyciąga do niej porucznik Szczepan, zauroczony dziewczyną, oferuję Lidii pracę pielęgniarki w radzieckim szpitalu. Jednym z jej pacjentów będzie ciężko ranny partyzant Janek Zieliński. Losy tej trójki mocno się skrzyżują i czeka przed nimi wiele trudnych decyzji.🌿
Po raz kolejny zostałam oczarowana przez autorkę, genialna powieść, wobec której nie sposób przejść obojętnie. Pełna emocji i wzruszeń historia miłości w czasach powojennych. W czasach kiedy Polska próbuje stanąć na nogi i poradzić sobie z nową rzeczywistością, odbudować chociaż część tego, co utracili. Autorka w piękny sposób pokazała, że najważniejszą rzeczą jest bliskość drugiej osoby, bo to dzięki niej mamy siłę i determinację, aby zbudować świat na nowo.
"Świat na nowo" to losy trójki bohaterów Lidii, Szczepana i Janka, których ścieżki będą nieprzerwanie się łączyć ze sobą. Lidię będzie czekać niewyobrażalnie trudna decyzja, czy wybierze miłość, a może jednak górę da rozsądek. To powieść o stracie, tęsknocie, bólu i nadziei o lepsze życie. Bardzo poruszająca historia osadzona na kartach historii po zakończeniu wojny. Książki Pani Barbary to wielka uczta dla czytelnika, nafaszerowane są one ogromnymi emocjami, które poruszą nie jedną osobę. Chociaż tematyka jest trudna i bolesna, to autorka ma w sobie niewyobrażalny dar pisania lekkich historii, które czytasz jednym tchem.

Informacje dodatkowe o Świat na nowo:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Świat na nowo

Kup książkę Świat na nowo

Siła kobiet
Barbara Wysoczańska0
Okładka ksiązki - Siła kobiet

Nowa powieść autorki bestsellerowej NARZECZONEJ NAZISTY! Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym...

Aktoreczka
Barbara Wysoczańska0
Okładka ksiązki - Aktoreczka

Rok 1950, Nowy Jork. Miasto, które nigdy nie zasypia, sława, pieniądze i samotność. Polski fotograf Konrad Rogowski przebywający na emigracji w Nowym...