Sypiając z psychopatą

Nic mnie w życiu tak nie ciekawi jak umysł psychopaty. Można przyrównać go do ruletki, gdzie w zależności co wypadnie, tak jak magiczne pstryknięcie palcem, zmienia się zachowanie chorego psychicznie człowieka. Są jak modliszki, którzy strojnie ubrane, z dobrze wyćwiczonym zachowaniem szarmanckiego mężczyzny całkowicie od siebie uzależniają. Przyglądając się nam z ukrycia widzą co nas cieszy, co sprawia nam radość. Znając już nasze gorsze i lepsze dni, niby przypadkiem wkraczają w nasze życie. Ofiara jest zaskoczona cechami i zachowaniem, napastnika, który wydaje się być spełnieniem jej marzeń. Szczęśliwa nie spostrzega, jak z wolna jej bliscy coraz bardziej się oddalają. A kiedy w końcu zostaje z nim sama, on atakuje. Nie ma wtedy nikogo, by mógłby ją bronić...
Historie prawdziwe od zawsze szokowały moje sumienie, na długo wdzierając się do mojej pamięci. Dlatego bardzo pragnęłam poznać historię autorki. Nie wziętą z wyobraźni, a ze starych wspomnień, które nie dają jej spokoju. Być może im więcej osób pozna tą historię, tym więcej na świecie uratuje się bezbronnych ofiar.
Opowieść niesamowicie wciąga i jej napięcie wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną. Bardzo przeżywałam to jak ją traktował, mężczyzna, który miał być jej rycerzem i opoką. Wyzwalał w niej poczucie winy i obwiniał o niepowodzenia. Żerował na jej naiwności, niczym pasożyt. Działał bardzo szybko wykańczając ją psychicznie, by nie miała nawet czasu na zastanowienie się nad sytuacją. Zrujnował jej całe życie, podeptał godność i sprawił, że czuła się nikim. Wiele cierpienia kosztowało ją stanięcie na nogi i praktycznie zaczynanie życia od nowa. Jak sądzicie, czy sobie z tym wszystkim poradziła? Czy znalazł się ktoś, kto jej pomógł?
Oprawca był tu cały czas bardzo pewny siebie. Nie pozostawiał złudzeń, by miała mu nie wierzyć. Mi od samego początku się nie podobał, od razu czułam, że powinna wiać, gdzie pieprz rośnie. Biło od niego zło, a zakochana Carolyn zwyczajnie tego nie dostrzegała. Bardzo polecam do przeczytania, by zanim ktoś taki powie nam A, my odrzucimy go mówiąc C!

Informacje dodatkowe o Sypiając z psychopatą:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Zobacz opinie o książce Sypiając z psychopatą

Kup książkę Sypiając z psychopatą

Siemowit Zagubiony