Szamanka od umarlaków

Tom 1 cyklu Szamanka od umarlaków

Jak zaczynałam tę książkę, to miałam wrażenie w sposobie pisania i tego, czego mogę się po niej spodziewać będę miała powtórkę z książek Marty Kisiel, nie kopię, ale coś podobnego. Im dalej byłam i widziałam, jak rozwija się akcja, to tym bardziej byłam przekonana, że to jednak pójdzie w inną stronę. I poszło, i to w zupełnie inną, której bym się nie spodziewała. Jak przy pani Marcie i jej Dożywociu wzięłam wszystko jak było i nie chciałam robić recenzji, ponieważ skończyłaby się tak: "Czytajcie", to w przypadku Szamanki od umarlaków mam mieszane uczucia. W sensie ona mi się podobała, ale liczyłam na większe WOW.

Pierwszym, co wysuwa mi się na myśl, jak myślę o tej książce to, to że kojarzy mi się ona z tym, jak się rozwija film lub serial. Niby ten jeden główny wątek ciągnie nam się przez całą książkę, ale miejscami był on po prostu odstawiany na bok. Wszystko jednak krążyło wokół do niego i coraz bardziej się do niego zbliżało, aż tu nagle BUM. Wszystko się ze sobą łączy.

Bardzo polubiłam Teklę, czyli ciotkę głównej bohaterki, ponieważ dzięki temu w jaki sposób się wypowiadała, wysuwała się trochę na pierwszy plan i zwracala na siebie uwagę. W dodatku kojarzy się trochę z taką niepozorna staruszką, która okazuje się być dziarska, czasami zgryźliwa w przyjazny sposób, jest świetną nauczycielką... W sumie kojarzy mi się z moją panią od matematyki.

Z samą Idą nie poczułam tak silnej więzi jak z jej ciotką, owszem nie miałam nic przeciwko niej, ale też jakoś specjalnie mnie do siebie nie ciągnęła.

W zasadzie dobrze bawiłam się podczas czytania Szamanki i jest to całkiem przyzwoity debiut, jednak w moim odczuciu tej książce brakuje takie flow. Jest dobra, całkiem nieźle napisana, pomysł też niczego sobie, ale jednak coś nie pozwała mi powiedzieć, że ta książka podbiła moje czytelnicze serce i wgniotła te w sufit.

Informacje dodatkowe o Szamanka od umarlaków:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-07-01
ISBN: 978-83-7574-477-4
Dodał/a opinię: Rozalia

Zobacz opinie o książce Szamanka od umarlaków

Kup książkę Szamanka od umarlaków

Czarne światła. Tom I. Łzy Mai
Martyna Raduchowska0
Okładka ksiązki - Czarne światła. Tom I. Łzy Mai

Cyberpunkowy kryminał. Świat przyszłości (rok 2037), zaawansowane technologie, androidy, cyborgi, wszechobecna kontrola obywateli. Ludzkość zaczyna stosować...

Spektrum
Martyna Raduchowska0
Okładka ksiązki - Spektrum

Kontynuacja trzymających w napięciu Łez Mai. Technologia rozdarła to miasto na pół. Wydawało się, że ostatnie granice ludzkich możliwości zostały...