Szelest

,,Wszystko to, co mroczne, złe i brzydkie, czai się w nas uśpione, i wychyla w najmniej oczekiwanym momencie, jakby coś je przywołało”.

Alicja Grabska, charyzmatyczna, rasowa dziennikarka z misją, by „zmienić świat, obnażać fałsz, weryfikować rzeczywistość”, po bolesnym zderzeniu marzeń i oczekiwań z realiami oraz trudnych osobistych przejściach, nadal jest u szczytu formy. Jej najnowsze zlecenie to przetestowanie mobilnej aplikacji Place to Rest, która niedawno weszła na rynek. Działanie tego produktu polega na prowadzeniu użytkownika do miejsc, w których ma on doświadczyć czegoś „inspirującego”.

Gdy na wyświetlaczu telefonu wyskakuje komunikat: "Masz nową lokalizację" – zwiastuje to niezapomnianą przygodę.

Podczas kolejnej z takich „przygód”, w lesie nieopodal sopockiej Łysej Góry, Alicja natyka się na ciało brutalnie zamordowanej młodej kobiety. I tu dopiero zaczyna się prawdziwa historia, gra w której stawką jest ludzkie życie, w której rzeczywistość traci kontury, wibruje, szeleści, tajemnice mnożą się na pniu, a mroczna przeszłość ospale budzi się ze snu.

Wspólne śledztwo dziennikarki Alicji Grabskiej i detektywa Oskara Kordy przyniesie im obojgu wiele niezapomnianych emocji. Tym bardziej, że morderca nie zostawia żadnych śladów, a jedynie subtelne znaki układające się w tajemniczy szyfr. Próżno też szukać jego odbicia w martwych źrenicach ofiar..

„Szelest” to mroczny thriller kryminalny z ciekawą intrygą. Brzydki, pełen tajemnic i erotyzmu obraz świata, w którym przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a wyraziści bohaterowie absorbują uwagę – całość tworzy intrygującą mapę splątanych ze sobą ludzkich losów, pragnień i słabości.

Podobało mi się.

Kup książkę Szelest

Ona i dom, który tańczy
Małgorzata Oliwia Sobczak0
Okładka ksiązki - Ona i dom, który tańczy

Trzy kobiety, których losy są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dom na Żuławach, w którym krzyżują się wszystkie te historie.Iwa powraca...

Kolory zła. Żółć. Tom 4
Małgorzata Oliwia Sobczak0
Okładka ksiązki - Kolory zła. Żółć. Tom 4

Sopot. W wynajmowanym mieszkaniu odnalezione zostają zwłoki mężczyzny z podciętymi żyłami. Ślady kryminalistyczne wskazują, że nie było to samobójstwo...