Okładka książki - Szept

Szept


Ocena: 4.77 (13 głosów)
opis

„By poznać prawdę, stań na brzegu jeziora i wsłuchaj się w jego… szept.”
To moje pierwsze spotkanie z autorką, lecz z pewnością nie ostatnie. Przyciągnęła mnie do siebie oczywiście okładka a gdy przeczytałam w opisie, że fabuła toczy się w Iławie nad Jeziorakiem i na Wielkiej Żuławie, to już nie było odwrotu, musiałam książkę przeczytać.
Może nie jest to typowy thriller, bo znajdziemy w książce sporą dawkę obyczajówki, lecz właśnie potrzebne było to dość zgrabne połączenie, żeby wprowadzić odpowiedni klimat.
Mnie urzekł właśnie ten klimat jeziora, bo również i moje jezioro ma swoje humory i łatwo poznać, czy można się bezpiecznie zanurzyć w nim. Nie wszyscy o tym wiedzą, że jezioro może być równie a nawet często bardziej zdradliwe niż rzeka czy morze, dlatego jest tyle utonięć...


" Gdy się mieszka nad jeziorem, od razu wiadomo, jaki woda ma humor. Można to rozpoznać po falach, odgłosach i zapachu. "
"Zerknęłam przez barierkę na wodę i pomyślałam, że Jeziorak wygląda jak zepsuty rosół. Na jego powierzchni unosiło się błyszczące oko, a z dna dawało się wyczuć zapach czegoś bardzo niedobrego."
Fabuła prowadzona jest w dwóch płaszczyznach czasowych, to co było dawniej przeplata się z teraźniejszością, więc trzeba czytać nieco uważniej żeby się nie zagubić.
Akcja rozgrywa się w Iławie oraz na jednej z największych wysp na jeziorze Jeziorak, czyli na Wielkiej Żuławie, która była kiedyś zamieszkana przez kilka rodzin. 
Policjantka Dominika Sajna wraca do pracy po urlopie rodzicielskim i od razu ma zamiar zająć się sprawą morderstwa Kai Dolnej, która przez jakiś czas była opiekunką jej córeczki.
W czasie rozmowy z kapelanem więziennym, który jest jej przyjacielem z czasów dzieciństwa, dowiaduje się, że zatrzymany mężczyzna podejrzany o tę zbrodnię może być niewinny.
Mimo tego, że formalnie została odsunięta od śledztwa przez szefa, Dominika na własną rękę zdobywa informacje mogące jej pomóc w poznani prawdy.
Wiele lat temu nad jeziorem zaginęła dziewczyna, która była spokrewniona z podejrzanym o zamordowanie Kai. Czy te sprawy mogą mieć jakiś wspólny watek? Czy tylko łączy je nazwisko obecnego sprawcy? Co odkryje Dominika w trakcie swojego dochodzenia?

Spodobał mi się sposób przedstawienia tej historii, spróbuję zatem poszukać poprzedniej książki autorki.
Niesamowity klimat, ciekawy motyw kryminalny oraz fabuła prowadzona ciekawie do samego końca. To wystarczy, żeby sięgnąć po książkę.
Polecam. 

Informacje dodatkowe o Szept:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788368045444
Liczba stron: 368
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: #morderstwo #tajemnice #jezioro #kryminał

więcej
Zobacz opinie o książce Szept

Kup książkę Szept

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

W plastikowym wiadrze coś się poruszyło, a potem zamarło. Tak jakby wszystkie raki jednocześnie zadecydowały, że pora umierać.


Więcej

W rzeczywistości często najprostsze rozwiązania są prawdziwsze. Wpadam na chatę, leży trup. Kto zabił? Żona, mąż, siostra, brat, sąsiad. Ewentualnie kochanek.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Żar
Weronika Mathia0
Okładka ksiązki - Żar

Upalne lato. Z nieba leje się żar. Tego dnia, gdy Lena wyznaje miłość Rafałowi, on popełnia samobójstwo. Ponad dwadzieścia lat później podobny dramat przeżywa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy