Szmal pachnący ziołem

Spokojne, rodzinne życie nie jest dla każdego, Walerie bardzo irytuje to, że mąż wylicza jej każdą minutę spóźnienia i najchętniej zamknąłby ją w domu, dlatego też, kiedy nadarza się okazja, wyjeżdża sama, zostawiając go z synem. Kobieta odwiedza dawno niewidzianego brata Maksa, który aktualnie miesza w Dublinie i wtedy okazuje się, że ma on bardzo dobrze prosperujący biznes narkotykowy i potrzebuje rąk do pracy, a Wal postanawia mu pomóc.
Książka zdecydowanie zaskoczyła mnie na plus dzieje się tutaj bardzo dużo, są imprezy, alkohol, seks i szybkie życie, moim zdaniem, aż za szybkie, ale jest też wiele innych ciekawych wątków. Opisana jest tutaj sytuacja dwojga ludzi, którzy nie potrafią się dogadać ze sobą, ale mają syna i pomimo swoich zawirowań dalej świetnie się nim opiekują. Jest też historia burzliwej miłości, opisane są powroty i rozstania, ból i tęsknota, zdrady i wybaczenia, jeżeli chodzi o Wal i Patryka, to jakoś im nie kibicowałam, coś od samego początku nie podobało mi się w tym mężczyźnie, ale, jak wiadomo serce nie sługa. Uważam również, że ukazany jest tu piękny przykład przyjaźni, mężczyźni, którzy wspólnie pracowali, wspierali się niesamowicie, jeden za drugiego w ogień by wskoczył, co obecnie jest raczej niespotykane.
Największa część tej książki to imprezy, alkohol i używki, bohaterzy potrafili na imprezy wychodzić dopiero po północy, imprezować kilka dni lub wstawać rano i już ładować, chociaż jest to dla mnie dziwne, to jednak jest to możliwe. Jest tutaj również coś, na co bardzo zwracam uwagę, czyli sceny łóżkowe, irytują mnie wspólne, wielokrotne orgazmy i całonocny seks we wszystkich pozycjach i miejscach, ale tutaj jakoś nie było to bardzo rażące lub po prostu nie zwracałam na to tak uwagi.
Podsumowując, jest to fajna książka do przeczytania dla odprężenia, czyta ją się szybko, historia wciąga i także wywołuje różne emocje, ale raczej nie warto brać przykładu z bohaterów.

Informacje dodatkowe o Szmal pachnący ziołem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-12-15
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Szmal pachnący ziołem

Kup książkę Szmal pachnący ziołem

Szmal pachnący koksem
Ewelina Pałecka0
Okładka ksiązki - Szmal pachnący koksem

Kontynuacja powieści Szmal pachnący ziołem. Zmęczona sześcioma latami prowadzenia nielegalnych interesów Waleria ma nadzieję, że wreszcie odnalazła w...