Szmal pachnący ziołem

Niedawno miałam przyjemność przeczytać bardzo ciekawy debiut pisarki, która na pewno ma talent i w przyszłości stworzy jeszcze niejedną wspaniałą historię. Ta lektura okazała się dla mnie niezwykle intrygująca i wciągająca.
W dużym skupieniu przewracałam kolejne stronice, które pochłaniałam w zawrotnym tempie. Lekki i przystępny styl w odbiorze oraz brak zbyt obszernych i zbędnych opisów w dużej mierze się też do tego przyczynił. Poruszone tematy są bardzo ważne i dobrze się z nimi zaznajomić, by można było unikać podobnych sytuacji.

Waleria to żona Aleksandra, mężczyzny zaborczego, ogromnie zazdrosnego i kontrolującego jej każdy krok. Ma z nim syna Mikołaja i to on jest łącznikiem tej dwójki. Gdyby nie on, kobieta już dawno odeszła by od tego tyrana. Wszystko zmienia się poprzez jej wyjazd do brata mieszkającego w Dublinie. Maks niedawno opuścił więzienie, jednak nadal ryzykuje swoją wolność zajmując się nielegalną produkcją i handlem narkotyków. Oszołomiona Waleria zupełnie innym życiem, niż tym które do tej pory znała, przekracza granice, wplątując się w toksyczny romans z Patrykiem i porzuca rodzinę. Mężczyzna ten jest jednak bardzo przebiegły i manipuluje dziewczyną.

Czy bohaterka nie pożałuje swojej decyzji i nie zatęskni za stabilizacją jaką miała, gdy była razem z mężem i synkiem? Czy Patryk odkryje przed nią swą prawdziwą twarz? Co czeka ją w Dublinie i czy nie skończy się to dla niej tragicznie?

Uważam, że ta pozycja zaciekawi wiele osób, gdyż jest nietuzinkowa, dosyć nieprzewidywalna i wzbudza naprawdę wiele emocji oraz wrażeń. Różne sytuacje jakie przedstawia historia mogą zaskoczyć i pobudzić do refleksji.

Chociaż Waleria była dla mnie postacią trochę niezrozumianą to jej kreacja zasługuje na brawa. Drażniło mnie jej zachowanie, a zwłaszcza fakt, iż porzuciła syna dla kochanka, który ją tylko wykorzystywał. Autorka genialnie przedstawiła więzi łączące Maksa i Walerię. Oboje kochają się wspierają się i zdolni są zrobić dla siebie nawzajem wszystko.

Nie jest to typowy romans mafijny, gdyż nie ma tu porachunków czy też rozlewu krwi. Za to poznajemy imprezowy świat pełen alkoholu, narkotyków i pieniędzy.

Jeśli jesteście zaintrygowani i chcecie poznać historię stworzoną przez panią Pałecką to nie czekajcie zbyt długo. Myślę, że warto poznać perypetie Walerii i jej brata. Lektura uprzyjemni wam wieczór i pozwoli na relaks.

Ja ze swej strony polecam i czekam na kolejną książkę pisarki.

Informacje dodatkowe o Szmal pachnący ziołem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-12-15
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Szmal pachnący ziołem

Kup książkę Szmal pachnący ziołem

Szmal pachnący koksem
Ewelina Pałecka0
Okładka ksiązki - Szmal pachnący koksem

Kontynuacja powieści Szmal pachnący ziołem. Zmęczona sześcioma latami prowadzenia nielegalnych interesów Waleria ma nadzieję, że wreszcie odnalazła w...