Szyfr magii

To miłość jest prawdziwą magią.

Po książkę Izabeli Piorun sięgnęłam zachęcona opisem fabuły zamieszczonym na tylnej okładce.

Chwilę później zaczęłam szukać informacji o autorce powieści i dowidziałam się, że pierwotnie historia miała nosić tytuł Klucz i po jej przeczytaniu zrozumiałam dlaczego.

Zapraszam na recenzję Szyfru magii ❤️

Alicja niedawno się rozwiodła i chce zacząć życie od nowa.

Pod wpływem impulsu postanawia zamieszkać w domu swojej ukochanej babci z którą w dzieciństwie łączyła ją silna więź.

Już pierwszego dnia swego pobytu w małej osadzie o nazwie Stare Łąki poznaje przystojnego i tajemniczego Samuela. Jeszcze dziwniejszym wydaje się fakt ,że mężczyzna wydawał się wyczekiwać jej przybycia.

Jak rozwinie się znajomość Ali i Sama? Kim jest chłopak? Jakie sekrety kryją się w przeszłości kobiety?

I kim są nieznani nikomu Strażnicy lasu?

Przeczytałam w swoim życiu wiele książek fantasy. Jedne mnie zachwyciły, inne okazały się przewidywalne, jeszcze inne zwyczajnie rozczarowały.

Szyfr -na szczęście zalicza się do pierwszej grupy.

Zacznijmy od tego co podobało mi się najbardziej.

Klimat wykreowany przez autorkę jest doprawdy niesamowity. Sielska wieś jaką z pozoru wydają się Stare Łąki otoczona lasem niemal zaprasza do tego by się w niej zatrzymać.

Za to las z nią graniczący.. cóż przypominał ten Zakazany z powieści o Harry'm Potterze.

Przede wszystkim na uwagę zasługują bohaterowie tej niezwykłej powieści.

Czytając o Samuelu miałam przed oczami Chrisa Hemswortha- którego zresztą uwielbiam.

Alicja zaś przywodziła mi na myśl Katherine Zetę -Jones z nieco innym odcieniem włosów.

Prócz atrakcyjnego wyglądu postaci mają wyraziste charaktery i są bardzo autentyczne

W tej fabule nie ma miejsca na nudę ,choć napięcie jest budowane bardzo powoli , stopniowo, a do połowy książki czytelnik odnosi wrażenie, że nadal jest w punkcie wyjścia i nie tak naprawdę nic nie wie.

Dużym atutem jest również lekkość pióra pani Izy.

Rozdziały uciekają same ,zaś kolejne strony zaskakują coraz bardziej.

Czy walka o własne szczęście w konfrontacji z Przeznaczeniem ma szansę powodzenia?

Nie mogę Wam zdradzić zbyt wielu szczegółów, niestety, wszystko dlatego, że warto poznać tę historię i tak jak ja przepaść z kretesem.

Czytanie było prawdziwą ucztą dla zmysłów i bardzo pobudza wyobraźnię.

Zakończenie za to sprawiło, że miałam ochotę jęknąć Ale jak to? To już? W takim momencie? Zupełnie jakbym oglądała ulubiony serial i musiała czekać przez rok na premierę kolejnego sezonu. Takie to było dobre ☺️

Jednym słowem -polecam całym swoim czytelniczym sercem i z niecierpliwością wypatruję ciągu dalszego ❤️

Informacje dodatkowe o Szyfr magii:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-02-09
Dodał/a opinię: KamaZ03

Zobacz opinie o książce Szyfr magii

Kup książkę Szyfr magii

Opowieści o kolorach