Tajemnica Lost Lake

Recenzja „Tajemnica Lost Lake”
„Książka, na którą natrafiła, była oprawiona w ciemnozieloną skórę. Na grzbiecie nie widniał żaden napis — nie było na nim nawet bibliotecznego oznaczenia. Fiona zdjęła książkę z półki. Wolumin wyglądał na stary — tak stary, że pasowałby do antykwariatu albo do wiekowej skrzyni od lat schowanej na strychu.”
„Tajemnica Lost Lake” to powieść wydana w 2023r. a jej autorką jest Jacqueline West. Ta mieszkająca w Minnesocie pisarka jest wielokrotnie nagrodzoną poetką i okazjonalnie aktorką. Stworzyła bestsellerową serię New York Timesa dla uczniów szkół średnich, „The Books of Elsewhere”. Napisała również cykl książek „The Collectors”, a teraz na język polski została przetłumaczona powieść „Tajemnica Lost Lake”.
Fiona jest jedenastoletnią dziewczynką, która, mimo iż ciężko jej nawiązywać nowe znajomości, musiała pożegnać się z przyjaciółmi i przeprowadzić do Lost Lake. To tajemnicze miasto od początku jej się nie podoba. Ludzie wydają się dziwni, podłogi w domu cały czas skrzypią, a wszystko w koło zdaje się tajemnicze i obce. A wszystko przez starszą siostrę dziewczynki, Arden. To dla niej rodzina zmieniła miejsce zamieszkania, w Lost Lake w końcu młoda łyżwiarka ma bliżej na treningi. Gdy pewnego dnia siostry jadą z mamą na trening Arden, Fiona błaga, aby rodzicielka zostawiła ja w tym czasie w bibliotece. To tam dziewczyna znajduje tajemniczą książkę. Fiona wciąga się w tą kryminalną historię bez reszty. Robi wszystko aby ją dokończyć, z czasem dociera do niej, jak wiele podobieństw z miastem Lost Lake skrywa książka. Od teraz, dziewczyna nade wszystko będzie chciała dowiedzieć się, czy powieść ta to tylko fikcja czy może dziennik kogoś kto dawno temu mieszkał w tym mieście.
Co mogę powiedzieć o „Tajemnica Lost Lake”? Mimo iż powieść skierowana jest przede wszystkim do młodszych czytelników, to ja osobiście świetnie się przy niej bawiłam. Może właśnie ten fakt sprawił, że książka wydaje mi się lekka i przyjemna. Tajemnica jaką skrywa Lost Lake wciąga czytelnika tak samo jak tajemnicza książka Fione i ciężko odłożyć powieść na bok, aby wrócić do niej kolejnego dnia. Ja osobiście wciągnęłam się w tą historię od pierwszej strony, chciałam poznać tajemnice miasta, a jednocześnie w współczułam Fionie i trzymałam za nią kciuki, aby odnalazła się w nowym mieście.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Lost Lake:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie