Tajemnica Lost Lake

,, Ale historie mają to do siebie, że kiedyś się kończą. Poza tym prawdziwy koniec byłby wtedy, gdyby nikt nie poznał tej opowieści. A przecież ty i ja będziemy ją pamiętać".

Nawet nie macie pojęcia jak smutno mi, że historia dobiegła końca. Pokochałam tutaj dwie siostry, które początkowo były dla siebie wrogami. Również te drugie w długich kasztanowych włosach, których wspomnienie pozostanie w sercu Arden i Fiony. Ktoś powie, że jedenastoletnia bohaterka może mieć nudne życie, zwłaszcza, że nieco starsza siostra zawsze, według niej, jest stawiana na pierwszym miejscu. Mają inne zainteresowania i pasje. Arden chce być znaną łyżwiarką i początkowo faktycznie zachowuje się jakby połknęła kijek. Podkreśla ważność swoich treningów i starania gdzie zawsze we wszystkim chce być idealna. Fiona jest o tą uwagę bardzo zła, gdyż jej marzenia spychane są na bardzo odległy bok. Czuć tutaj, że rodzice bagatelizują jej potrzeby. Fiona bowiem uwielbia odkrywać różne historie. To, kim chce zostać poznajemy dopiero w momencie, kiedy mówi o tym bibliotekarce. Bardzo lubi książki, dlatego to w bibliotece będzie rozgrywała się prawdziwa magia. Znajdzie bowiem jedną, która całkiem ją pochłonie. Jednak z uwagi na przeprowadzkę do nowego miejsca, nie posiada jeszcze karty bibliotecznej, by móc wypożyczyć tą, której czytanie rozpoczęła. My będziemy się wraz z nią wgłębiali w tą historię i powiem wam, że będzie bardzo mocno wciągająca. Jednak co jakiś czas, coś będzie ją rozpraszało. Podobno niezwykłe historie pochłaniają nasz czas. Tak będzie też w tym przypadku. Jednak w pewnym momencie nasza bohaterka się załamie. Książka bowiem, którą czyta nie ma końca. Do rozwiązania zagadki jej braku poprosi chłopca, który często ją obserwował. Jak sądzicie, jakie tajemnice odkryją? Czy możliwe, by książka przedstawiała prawdziwe wydarzenia z przeszłości?
Uwielbiam tą książkę! Zawsze zresztą chciałam napisać podobną. Ile tu tajemnic do odkrycia, sekretów, które skrywają zacienione zakamarki i... duchów... Może nawet to bardziej dusze, które z jakichś przyczyn nie mogły zaznać spokoju. Podobno kłamstwa uwierają, jednak najbardziej wtedy, kiedy są prawdziwe, ale nikt nam w nie nie wierzy. Za pomocą szeptu można wyjawić największe przewinienia, tylko... Może jednak nie dokończę. Zachęcam jednak do sięgnięcia po tą książkę, gdyż opowieść pełna magii i wzruszeń jeszcze długo po przeczytaniu zagości w waszych sercach. Piękna spod wciągającego pióra. Chcę takich więcej!

Informacje dodatkowe o Tajemnica Lost Lake:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie