Tajemnice Luizy Bein

Sięgając po "Sekret zegarmistrza", odkryłam twórczość pisarki i bardzo szybko zaopatrzyłam się w starsze pozycje. Bardzo lubię stare opowieści rodzinne i tajemnice, nie mogłam więc długo czekać, żeby sięgnąć po ten tytuł. Historia przedstawiona przez Renatę Kosin jest niezwykle barwna, bardzo skomplikowana i mocno wciągająca. Perypetie dwójki głównych bohaterów: Klary oraz Aleksandra spowodują niesamowicie dużo odkryć, zarówno jeśli chodzi o przeszłość rodziny Beinów jak i bieżące tajemnice.

Autorka stworzyła naprawdę skomplikowaną historię, w której dopiero zakończenie pozwala zrozumieć wszystkie tajemnice i poznać odpowiedzi na nurtujące w czasie lektury pytania, których wraz z rozwojem akcji pojawia się coraz więcej. Podczas lektury pojawiają się wątki historyczne, z licznymi tajemnicami, jest również wiele wydarzeń współczesnych, które urozmaicą poszukiwania, tworzą nutkę grozy, oraz pozwalają poznać normalne, ludzkie życie. Klara i Aleksander to mieszanka lekko wybuchowa, dwójka ludzi o zupełnie innych poglądach na życie, którzy w pewnym momencie będą musieli współpracować, aby odkryć sekrety z przeszłości.

Klara marzy o niezapomnianej historii, którą będzie mogła pochwalić się w gazecie, jednak poszukiwania, które zainicjuje sprawią wiele zmian również w jej życiu. Aleksander to bardzo specyficzna postać. Z jednej strony intryguje, jednocześnie powodując irytacje swoimi poglądami i sposobem bycia. Oprócz tej dwójki historie zapełnia sporo innych postaci, które mimo że drugoplanowe, niełatwo pominąć.

Historia jest niezwykle barwna i ciekawa, potrafi zaintrygować, zastanawiam się jednak, czy momentami nadmiar tajemnic i zdarzeń nie jest pewnego rodzaju wadą. Pod koniec tej historii miałam momenty, kiedy musiałam się mocno zastanowić kto, z kim, i dlaczego, a i tak chwilowo gubiłam się w przedstawionych wątkach.

Pomimo powyższych utrudnień to bardzo przyjemna historia, która zmusza do poszukiwania odpowiedzi razem z bohaterami, kim jest tajemnicze dziecko, co takiego stało się w przeszłości a także kto kryje się za bieżącymi wydarzeniami. Autorka pokusiła się o wprowadzenie lekkiego wątku kryminalnego, który urozmaica poszukiwania, powodując nutę niepokoju. To wszystko, razem z ciekawymi i nietuzinkowymi bohaterami przyciąga do lektury.

"Tajemnice Luizy Bein" to ciekawa i wciągająca historia, którą  czyta się z przyjemnością. Warto zwrócić na nią uwagę, może być dobrym wyborem na zbliżające się, coraz dłuższe, wieczory. Połączenie historii, kryminału i przygody w tym wypadku wyszło naprawdę interesująco.

Informacje dodatkowe o Tajemnice Luizy Bein:

Kup książkę Tajemnice Luizy Bein

Sekret zegarmistrza
Renata Kosin0
Okładka ksiązki - Sekret zegarmistrza

Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu...

Siostry Jutrzenki. Nić Arachny
Renata Kosin0
Okładka ksiązki - Siostry Jutrzenki. Nić Arachny

Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów...