Tajemnice Weeping Hollow (Tom 2). Wyspa kości

Klątwa, która łączy serca. Przekrocz granice Weeping Hollow i odkryj, czym jest miłość wśród cieni.

☠ „𝓦𝔂𝓼𝓹𝓪 𝓴𝓸ś𝓬𝓲” 𝓝𝓲𝓬𝓸𝓵𝓮 𝓕𝓲𝓸𝓻𝓲𝓷𝓪☠

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Niektóre wydarzenia zmieniają człowieka na zawsze i szczęśliwcami mogą nazwać się tylko ci, których wydarzenia te zmieniły na lepsze z tego względu, iż były to momenty pozytywne, nie te, które niszczą osobowość i zamieniają resztę życia w piekło.

Adorę codziennie trapi tęsknota za morzem. Uwięziona w klaustrofobicznych ramach swojego życia, pełna goryczy i rozpaczy, próbuje zdjąć klątwę, przez którą jej matka zapadła w śpiączkę. Gdy Adora znajduje na plaży wyrzuconego przez fale mężczyznę, jej życie nieoczekiwanie zmienia bieg. Tajemniczym nieznajomym okazuje się Stone. Odrzucenie i nienawiść naznaczyły go na zawsze. Jak się okazuje, wychowany z dala od Weeping Hollow, określany mianem potwora, jest piątą ze Zgasłych Dusz. Czy namiętność, która zmieni ich na zawsze, będzie warta ceny, jaką przyjdzie im zapłacić?

Czytając tę książkę zapewniłam sobie przez dłuższy czas fantastyczną dawkę rozrywki i jest to zdecydowanie największy atut tej powieści. Pomimo tego, że nie ma w niej oryginalności to jednak wydarzenia opisane w „Wyspie kości” w ani jednym momencie nie nudzą czytelnika, nie sprawiają, że ma on ochotę odłożyć tę książkę na półkę, a jedynie mocno zachęca do dalszego czytania i poznawania zakończenia tej powieści. Jest to najważniejsza rzecz, jakiej poszukuję w każdej czytanej przeze mnie powieści i dzięki niej mogę ocenić książkę Nicole Fiorina zaskakująco wysoko.

Porcja przygód w tej książce jest znacznie większa niż w poprzedniej części. Co najlepsze - nic nie dzieje się przesadnie zbyt szybko, dzięki czemu czytelnik ma możliwość czerpania radości z każdego wydarzenia po kolei, nic mu nie umyka, nic nie jest również przedstawione w dużym skrócie. Motyw zakazanej miłości to jak dla mnie jest zawsze najbardziej pożądany motyw w literaturze. Szczególnie, gdy jest tak emocjonująco opisany, że aż czytelnik odczuwa ten niepokój wraz z bohaterami. Dwie zakochane dusze, które muszą zmierzyć się z okrutnym losem i zawalczyć o swoją miłość.

Dlatego jeśli też jeżeli szukacie czegoś z nietuzinkową atmosferą, dosyć mrocznym klimatem i przede wszystkim fenomenalnie wykreowanymi, wielowarstwowymi bohaterami to zdecydowanie zachęcam Was do sięgnięcia po „Wyspę kości”. 💫

Informacje dodatkowe o Tajemnice Weeping Hollow (Tom 2). Wyspa kości:

Kup książkę Tajemnice Weeping Hollow (Tom 2). Wyspa kości

Zostań ze mną (Tom 1). Stay with Me
Nicole Fiorina0
Okładka ksiązki - Zostań ze mną (Tom 1). Stay with Me

Nie chciała pamiętać, nie chciała czuć... Nie chciała poznać Olliego Mastersa. W ostatniej, desperackiej próbie pomocy ojciec dziewiętnastoletniej Mii...

Tajemnice Weeping Hollow (Tom 1). Zgasłe dusze
Nicole Fiorina0
Okładka ksiązki - Tajemnice Weeping Hollow (Tom 1). Zgasłe dusze

Przekrocz granice strachu i odkryj, czym jest zakazana miłość w miejscu, w którym pogańska magia wciąż żyje. Fallon, samotna dziewczyna o księżycowych...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska