Taka sama

„Taka sama” – Erica Spindler

„Ty nie możesz żyć w strachu. A ja nie mogę żyć bez niego.”

Matka Sienny jest paranoiczką. Ciągle widzi zagrożenie, ludzi, którzy chcą skrzywdzić jej córkę, ale obiecała, że zrobi wszystko aby ją ochronić. Zawsze w gotowości. Widzi coś, czego inni nie dostrzegają. Ciągła paranoja, zasłanianie zasłon w oknach, życie w strachu i odizolowanie od innych ludzi, sprawia, że Viv jest postrzegana jako wariatka.

Pewnej zimowej nocy Sienna znajduje zwłoki dziewczyny na kampusie. I od tego momentu zaczyna snuć przypuszczenia, że ofiarą miała być właśnie ona. Dlaczego nasuwają się jej takie wnioski? Ponieważ ofiara miała identyczną kurtkę jak ona. Nigdy nikogo nie widziała, żeby wracał tym skrótem, którym ona co środę wracała aby jak najszybciej znaleźć się w pokoju. Sienna po tym zdarzeniu musi opuścić rodzinny dom, po dziesięciu latach wraca i chce przejąć opiekę nad matką.

Parę dni przed jej powrotem wznowiono śledztwo. Czy po dekadzie policjanci ustalą jakieś nowe fakty? Sienna nadal upiera się, że to nie Madi miała zginąć, tylko ona. A może odziedziczyła chorobę po matce? Co okaże się prawdą a co fikcją?

Thriller, który od samego początku trzyma w napięciu. Można domyślić się kto był mordercą, ale z każdą kolejną przeczytaną stroną zaczynamy wątpić w swoje przypuszczenia. Czy Sienna od początku miała rację, że to ona powinna zginąć? Wskaże osoby, które swoimi domysłami bardzo zrani. Czy zaufanie będzie można jeszcze odzyskać?

Sienna od młodych lat musiała żyć z chorobą matki. I nie było to łatwe życie. Ciągle furie i paranoje matki sprawiały, że ojciec i brat robili wszystko aby czuła się bezpiecznie i kochana. Ciągłe wyczerpanie i chęć normalnego życia. Zakończenie mile zaskakuje i nie tego się spodziewałam.

Informacje dodatkowe o Taka sama:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-02-23
Tytuł oryginału: The Look-Alike
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Taka sama

Kup książkę Taka sama

- Co mam robić do tego czasu? - Jeśli mogę zasugerować, po prostu żyj dalej, jakby nic się nie stało.

Jeśli porzucenie marzeń było koniecznym elementem dorastania, to była na dobrej drodze do dorosłości. Ale jeśli to miała być dorosłość, to była do bani.

Koszmary przeszłości
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Koszmary przeszłości

Kiedy siedemnastoletnia Katherine McCall budzi się pewnego ranka i widzi zmasakrowane zwłoki starszej siostry Sary, w ułamku sekundy całe jej życie zmienia...

Z ukrycia
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Z ukrycia

Trzy nastoletnie przyjaciółki, Andie, Julie i Raven, wspólnie podglądają tajemniczą parę kochanków. Niewinna ciekawość dziewcząt przeradza się z czasem...