Tańczymy już tylko w zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej

Tańczymy już tylko w Zaduszki” to praca ukazująca niesamowitą różnorodność społeczną i kulturową Ameryki Łacińskiej. Książka to zbiór historii opisany przez młodych reporterów. Zebrane historie opowiadają przede wszystkim o ludziach, a każda z postaci jest wyrazista i głęboko zapada w pamięć. Z autorami odwiedzamy Kolumbię, Peru, Meksyk, Ekwador, Boliwię, Wenezuelę, Paragwaj oraz Brazylię, czytając choć jedną historię z każdego z tych krajów.
Warto przeczytać całą książkę jednak i poszczególne reportaże czytane pojedynczo są ciekawą lekturą.

Naszą podróż zaczynamy od Kolumbii i regionu Antioquia, gdzie stykamy się z tajemniczą chorobą utraty pamięci przez jego mieszkańców, dziedziczonej genetycznie.  Z nimi odwiedzamy peruwiańskie kopalnie cennego kruszcu. Poznajemy mieszkańców Nashiry, wioski która położona jest w Kolumbii. Niby wioska jak wioska jednak zarządzana i zamieszkana jest ona przede wszystkim przez kobiety.

Ameryka Południowa część świata to bogate spektrum zbiorowości, wspólnot oraz środowisk. Ameryka Łacińska jest zróżnicowana pod względem obyczajowości i dziedzictwa. Jest to mieszanka która jest fascynująca, piękna. Z jednej strony jest bogata w mądrość zwykłego człowieka; ale też przeraża biedą, zacofaniem, kontrastami warstw społecznych.

Propozycja od wydawnictwa Znak literanova to ponad 300 stron nieznanych opowieści o Ameryce Łacińskiej. Autorzy przedstawiają  nam piętnaście reportaży które mają przybliżyć polskiemu czytelnikowi odległe kraje i egzotyczny świat.

Nasi reportażyści Maria Hawranek i Szymon Opryszek dotarli w  w miejsca, o których nigdy nie słyszeliśmy lub mało kto wie o ich istnieniu. Autorzy nie tylko dobrze i ciekawie piszą. Zadbali również o to aby było w ich opowieści jak najwięcej niezbędnych danych i faktów histrorycznych.

Dla miłośników literatury faktu pozycja obowiązkowa. Czytając ten zbiór reportaży można na moment przenieść się w zupełnie inny świat. Taki nieznany i nie zrozumiały dla nas europejczyków. To nie jest kolejny piękny album przepełniony ślicznymi zdjęciami przyrody. To książka opisująca kultury pokazująca jak naprawdę wygląda tam życie.

Informacje dodatkowe o Tańczymy już tylko w zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-02-29
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 97883240-3611-0
Dodał/a opinię: Marta Wróbel

Zobacz opinie o książce Tańczymy już tylko w zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej

Kup książkę Tańczymy już tylko w zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej

Za pierwszą kulisą