Taniec z przeszłością

Seria "Leniwa niedziela" z założenia powinna być zbiorem książek lekkich, łatwych i przyjemnych. Takich, które będą odskocznią od całotygodniowego biegu, przy których spędza się miło czas, które "czytają się same" czyli nie potrzebują stuprocentowego skupienia uwagi na treści. "Taniec z przeszłością" znacząco odbiega od podanej przeze mnie definicji. Ta książka potrzebuje ciszy i uwagi, aby nic, co ważne nie umknęło nam. Autorka udowadnia nam, że teraźniejszość łączy się z przeszłością, że czyny przodków mają wpływ na ich potomków. W dniu pogrzebu prababki Anielę nawiedzają "duchy przeszłości". Ma realistyczne sny, w których na zasadzie migawek obserwuje młodzieńcze lata prababki. Jest nimi jednocześnie zainteresowana i przerażona. W zasadzie te wizje odkrywają przed nią historię prababki, która niechętnie opowiadała o swoim życiu. Rozwiązaniem tajemnicy, swoistym spoiwem, które zlepiło okruchy wiedzy było odnalezienie zeszytów. Jeden z nich krył pamiętnik zesłańca, a drugi był spowiedzią prababki Anieli. "Taniec z przeszłością" to trudna lektura, w bardzo specyficzny sposób napisana, ale warto ją przeczytać.

Informacje dodatkowe o Taniec z przeszłością:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2013-09-11
Dodał/a opinię: papetka

Zobacz opinie o książce Taniec z przeszłością

Kup książkę Taniec z przeszłością