Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

"Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" to niesamowita książka, przygotowana przez pisarkę i dziennikarkę Barbarę Gawryluk oraz wieloletniego dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, Pawła Skawińskiego. Idealnie uzupełnił tę książkę Adam Pękalski - utalentowany grafik i ilustrator.

Jest to pierwsza książka dla dzieci w całości poświęcona Tatrom. Pozycja ta jest pełna pogodnych anegdot, ciekawostek i porad. Zastanawialiście się kiedyś, jak się robi oscypki? Znacie najsłynniejsze szczyty Tatr? Umiecie rozróżnić szlaki górskie? A może chcielibyście pośmiać się z baraszkujących świstaków? Jeśli tak, to koniecznie zaopatrzcie się w tę książkę - naprawdę warto. Mogą ją czytać zarówno dzieci, jak i starsi czytelnicy. Mam siedemnaście lat, a zakochałem się w tej pozycji już od pierwszych stron. Co więcej - niesamowicie się bawiłem, przenosząc się na drugi kraniec Polski i eksplorując najrozmaitsze miejsca.

Muszę Was ostrzec! Przeczytanie tej książki grozi nagłymi wydatkami. Z pewnością zapytacie, jakimi? Po przeczytaniu tej książki, po prostu będziecie musieli odwiedzić Zakopane i Tatry. Nie ma innej możliwości! Sam już rozważam jesienny wypad z rodziną. Ostatni raz w górach byłem parę lat temu. Do dzisiaj nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo mi ich brakuje!

Podsumowując - "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" to porywająca książka przepełniona niesamowicie interesującymi ciekawostkami i poradami. Pełna jest pięknych widoków, najrozmaitszych zwierząt a nawet pysznego jedzenia - wszystko pomagają nam zobrazować piękne ilustracje. Przekładając kolejne strony, uśmiech sam wypływał mi na usta.

Z czystym sercem polecam Wam tę książkę. Z pewnością trafi ona zarówno do fanów gór, jak i do osób, które chciałaby je dopiero poznać. Książka ta będzie świetnym prezentem, w szczególności dla młodszych czytelników. Sam żałuję, że nie mogłem jej przeczytać kilka lat temu. Z pewnością zapoczątkowałaby moją miłość do gór, do zwierząt i natury. Niesie za sobą niezwykłe wartości, których w obecnych czasach często może zabraknąć u młodzieży.

Informacje dodatkowe o Tatry. Przewodnik dla dużych i małych:

Kup książkę Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Kaktus - przygody wiernego psa
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Kaktus - przygody wiernego psa

Kaktus, ulubiony psiak wszystkich dzieci w Polsce, wreszcie doczekał się pełnego zbioru opowiadań o sobie. Razem ze swoją małą panią - Weroniką - przeżywa...

Przedszkolaki z ulicy Morelowej
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Przedszkolaki z ulicy Morelowej

Problemy maluchów wcale nie są małe. A to w przedszkolu pojawia się nowa osoba, na dodatek ze Szwecji, a to trzeba pomóc choremu koledze, a to po raz pierwszy...