Czy jest ktoś kto nie znałby kultowego serialu „Przyjaciele” oraz wszystkich grających tam aktorów? No moim zdaniem nie ma chyba takich osób, a jeśli dodatkowo lubią wszystko co wiąże się z serialem czy aktorami ( tak , to mała obsesja) to ta książka jest takim „must have” dla nich! Ja osobiście po tę książkę sięgnęłam z ciekawości jak mogły smakować poszczególne potrawy, które często pojawiały się w serialu, które ciekawiły.

Książka kucharska napisana przez Panią Teresę Finney to jest taka zwykła książka kucharska jakie na co dzień znajdziecie na półkach w księgarniach. To książka dla prawdziwych miłośników serialu w której znajdziemy aż 100 unikatowych przepisów na przekąski, dania obiadowe, desery, napoje oraz całkiem spory wybór dań wegetariańskich. 154 stron zabiorą Was w świat, który na co dzień znacie tylko z telewizora i tegoż serialu. A uwierzcie mi, warto.

Znajdziecie tu min. Zaręczynowe lazanie, niezawodną pizzę, ciasteczka według receptury babci Phoebe czy ulubione sandwicze Joeya.

Przepisy, które tu znajdziecie są dość proste, szybkie do przyrządzenia i przede wszystkim naprawdę smaczne! Osobiście sama zrobiłam na chwilę obecną dwie potrawy : kurczak Kung Pao oraz tartę z serem i szynką Moniki i powiem Wam, że takich smaków jak tu nigdy nigdy dotąd nie jadłam. Są po prostu wspaniałe.

Książkę podzieloną dostajemy na pięć ciekawych rozdziałów : coś na ząb, na lunch z przyjaciółmi, na obiad i kolację z przyjaciółmi, na deser z przyjaciółmi oraz drinki i napoje także każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Fajnie by było gdyby przy każdym z przepisów była mała anegdotka z jakiego odcinku pochodzi i czego dotyczy , ale może niestety tego tu nie uświadczycie więc trzeba sobie trochę serial poprzypominać.

Także jeśli jesteście wielkimi fanami serialu „Przyjaciele” ( jak ja :)) albo nawet trochę mniejszymi lub po prostu ciekawymi tych przepisów to polecam Wam ją zakupić. Ciekawe smaki, ciekawe przepisy oraz sentymentalna podróż do kultowego serialu lat 90-tych to tylko kilka powodów dla których warto sięgnąć po tę pozycję !

Informacje dodatkowe o Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu Przyjaciele:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-09-01
Kategoria: Kuchnia
Tytuł oryginału: The One with All the Recipes: An Unofficial Cookbook for Fans of Friends
Dodał/a opinię: Anna Szymczak

Zobacz opinie o książce Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu Przyjaciele

Kup książkę Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu Przyjaciele