10 sezonów, 236 odcinków, miliony fanów i... spora garść przepisów!

Gratka dla fanów kultowego sitcomu z lat 90. Ta książka to zbiór przepisów na dania związane z serialem "Przyjaciele". Znajdziemy tutaj m.in.: zaręczynowe lazanie, niezawodną pizzę special, a także ciasteczka według receptury babci Phoebe, sprawdzony przepis na pieczonego indyka (i kanapkę z tego, co zostało), wystrzałową margaritę Rossa, truskawkowy dżem Moniki, ulubione sandwicze Joeya (tak, chodzi o te kultowe, z klopsikami), rozwodowe ciasto z dyni, flan urodzinowy Rachel, a także najlepsze na świecie muffiny z jedynego w swoim rodzaju Central Perku... W książce znajduje się około 100 przepisów na przekąski, dania obiadowe, desery, napoje oraz całkiem spory wybór dań wege - coś z myślą o Phoebe.

Teresa Finney pochodzi z San Francisco, obecnie mieszka w Atlancie. Uwielbia wszystko, co wiąże się z latami 90. XX wieku. Jest wielką miłośniczką (i znawczynią) "Przyjaciół". Piecze ciasta, pisze o jedzeniu i z powodzeniem wymyśla własne przepisy.

Informacje dodatkowe o Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu Przyjaciele:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-09-01
Kategoria: Kuchnia
Tytuł oryginału: The One with All the Recipes: An Unofficial Cookbook for Fans of Friends

Kup książkę Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu Przyjaciele

Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu Przyjaciele - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-06-20,

Przychodzę do Was z książką, która dla nie jednego fana może być ogromną pokusą.
Kto z nas nie zna amerykańskiego serialu komediowego o grupce przyjaciół z Manhattanu?
Który z bohaterów skradł Wasze serce?
Chociaż serial był emitowany w latach 1994-2004 do dzisiaj można oglądać jego powtórki i mam wrażenie, że ciągle czymś nowym zaskakuje.
Jesteście ich fanami?
💥💥💥
Wydawnictwo @proszynski_wydawnictwo wypuściło książkę kucharską dla fanów serialu.
Autorka zawarła w niej przepisy inspirowane serialem.
W książce znajdziemy ogrom przepisów potraw, drinków, potraw wege, przekąsek o których była mowa przy okazji różnych odcinków serialu.
Mamy tu między innymi zaręczynową lazanie, ciasteczka według receptury babci Phoebe, przepis na indyka, pizzę, Margaritę Rossa, truskawkowy dżem Moniki, rozwodowe ciasto z dyni, urodzinowy burger Rachel, mus czekoladowy.
To tylko kilka z ogromu przepisów. Brzmi ciekawie?
Każdy przepis jest dokładnie opisany krok po kroku, a do tego opatrzony pięknym zdjęciem.
To jak? Macie ochotę na gotowanie z przyjaciółmi? 😉

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2020-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czy jest ktoś kto nie znałby kultowego serialu „Przyjaciele” oraz wszystkich grających tam aktorów? No moim zdaniem nie ma chyba takich osób, a jeśli dodatkowo lubią wszystko co wiąże się z serialem czy aktorami ( tak , to mała obsesja) to ta książka jest takim „must have” dla nich! Ja osobiście po tę książkę sięgnęłam z ciekawości jak mogły smakować poszczególne potrawy, które często pojawiały się w serialu, które ciekawiły.

Książka kucharska napisana przez Panią Teresę Finney to jest taka zwykła książka kucharska jakie na co dzień znajdziecie na półkach w księgarniach. To książka dla prawdziwych miłośników serialu w której znajdziemy aż 100 unikatowych przepisów na przekąski, dania obiadowe, desery, napoje oraz całkiem spory wybór dań wegetariańskich. 154 stron zabiorą Was w świat, który na co dzień znacie tylko z telewizora i tegoż serialu. A uwierzcie mi, warto.

Znajdziecie tu min. Zaręczynowe lazanie, niezawodną pizzę, ciasteczka według receptury babci Phoebe czy ulubione sandwicze Joeya.

Przepisy, które tu znajdziecie są dość proste, szybkie do przyrządzenia i przede wszystkim naprawdę smaczne! Osobiście sama zrobiłam na chwilę obecną dwie potrawy : kurczak Kung Pao oraz tartę z serem i szynką Moniki i powiem Wam, że takich smaków jak tu nigdy nigdy dotąd nie jadłam. Są po prostu wspaniałe.

Książkę podzieloną dostajemy na pięć ciekawych rozdziałów : coś na ząb, na lunch z przyjaciółmi, na obiad i kolację z przyjaciółmi, na deser z przyjaciółmi oraz drinki i napoje także każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Fajnie by było gdyby przy każdym z przepisów była mała anegdotka z jakiego odcinku pochodzi i czego dotyczy , ale może niestety tego tu nie uświadczycie więc trzeba sobie trochę serial poprzypominać.

Także jeśli jesteście wielkimi fanami serialu „Przyjaciele” ( jak ja :)) albo nawet trochę mniejszymi lub po prostu ciekawymi tych przepisów to polecam Wam ją zakupić. Ciekawe smaki, ciekawe przepisy oraz sentymentalna podróż do kultowego serialu lat 90-tych to tylko kilka powodów dla których warto sięgnąć po tę pozycję !

Czy oglądałaś/łeś serial Przyjaciele? Głupie pytanie. Każdy oglądał perypetie Moniki, Rachel, Phoebe, Chandlera, Rosa i Joeya😊

A pamiętasz przepisy Moniki, ulubione dania Joeya, ciastka babci Phoebe i świąteczne danie Rachel. Książka kucharska Teresy Finney pod tytułem „Ten, w którym są wszystkie przepisy” jest nie lada gratką dla miłośników serialu. Jest w niej ponad sto przepisów na każdą okazję. Przepisy bardzo dokładnie opisane, nawet Joey by sobie z nimi poradził. Dodatkowo okraszone są ciekawymi anegdotami, dokładnymi proporcjami oraz czasem przygotowania. Polecam.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2020-09-13,

Kto z nas nie oglądał serialu "Przyjaciele", który był emitowany w latach 1994-2004? Liczył aż 10 sezonów oraz zdobył nagrodę Złoty Glob. Ja oglądam do tej pory jak tylko są transmitowane powtórki. Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler oraz Ross to gruba przyjaciół mieszkająca i pracująca w Nowym Jorku. Książka "Ten, w którym są wszystkie przepisy" pozwoli nam przenieść się w świat serialu i dzięki niej możemy przygotować różne pyszności inspirowane właśnie tym serialem.

Książka ta jest przeznaczona dla miłośników serialu, ale nie tylko. Znajdziemy w niej około 100 przepisów na przekąski, dania obiadowe, desery, drinki.

Przepisy są bardzo proste i myślę, że nawet taka osoba jak ja, która z gotowaniem jest na bakier znajdzie tu coś dla siebie. Ja już się zbieram, żeby przygotować najprostsze na świecie grzanki czosnkowe, mus czekoladowy i ciasteczka.

Tą książkę je się oczami:) Na każdej stronie oprócz przepisu jest również zdjęcie potrawy, szczegółowy opis jakie składniki będą nam potrzebne oraz sam proces przygotowania i krótka anegdota.

Ja już się nie mogę doczekać kiedy zacznę testować te wspaniałe przepisy :)

Avatar użytkownika - Iwczak
Iwczak
Przeczytane:2021-05-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Ciekawe przepisy - fan "Przyjaciół" na pewno będzie zadowolony.

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka kulinarna Teresy Finney "Ten, w którym znajdziemy wszystkie przepisy" jest inspirowana kultowym serialem "Przyjaciele", Podejrzewam więc, że po prostu na podstawie wyglądu potraw i rozmów bohaterów serialu autorka stworzyła swoje własne przepisy. Spora część z nich jest udana, na pewno znalazłam tu kilka takich, które chętnie przetestuję. Znalazłam też takie, co trochę mnie rozczarowały, bo za mocno odbiegają od tych, które pokazane były w serialu. Każdy z przepisów opatrzony jest ładnym dużym zdjęciem i kilkoma słowami nawiązującymi do serialu. Ogólnie całość wydana jest ładnie, kolorowo i utrzymuje klimat “Przyjaciół”, przepisy są szybkie i proste. Na pewno jest to ładna książka i gratka dla fanów serialu.

Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2020-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kulinarne spotkanie z serialem „Przyjaciele” okazało się smaczne i jednocześnie ciekawe. Przede wszystkim jednak sprawiło, że zatęskniłam za Rachel, Monicą, Phoebe, Joey'em, Chandlerem i Rossem. Planuję powrót do serialu i całkiem możliwe, że oglądanie umilą mi smakołyki zrobione z przepisów z tej książki. Taki jest plan, a zobaczymy, jak będzie z realizacją.