These Violent Delights. Gwałtowne Pasje

Tom 1 cyklu These Violent Delights

Myślicie, że na świecie jest osoba, która nie zna historii Romea i Julii? Osobiście wydaje mi się, że nie, choć kto wie i gdzieś jest osoba, żyjąca pod kamieniem i nie zna tego najbardziej znanego romansu, który kończy się tragicznie. Wydawnictwo Jaguar blisko rok temu wydało pierwszy tom, opowiedzianej na nowo historii Romea i Julii, osadzonej w Szanghaju w latach dwudziestych zeszłego wieku. “These Violent Delight” Chloe Gong to historia opowiadająca nie tylko o romansie niemożliwym do spełnienia, ale również o tajemniczym potworze, który nie zabija, a powoduje szał ludzi, którzy sami się rozszarpują. Miasto spływa krwią, a w tle dwa rody, które nie tylko się nienawidzą, lecz dzielą Szanghaj na dwie strony, stronę Szkarłatnego gangu i Białych kwiatów. Książka z tajemnicą w tle, retteling Romea i Julii i świetnie napisana historia z niepowtarzalnym klimatem, to coś, obok czego nie powinniście przejść obojętnie.

“Może nie istniała prawda. Może nie było niczego tak prostego jak jedna prawda.”

Fabuła nie skupia się tylko na potworze wynurzającym się z wody, czy tajemniczych samobójstwach, bądź zakazanej miłości, ale również na wojnie dwóch gangów. Walka o władzę, również przewija się przez kartki tej historii. Juliette Cai i Roma Montagow, dwoje przyszłych przywódców, dwóch skłóconych gangów, które chcą przejąć władzę nad Szanghajem. Jedno z nich wychowane twardą ręką ojca, który ciągle zawodzi się na swoim potomku, drugie kochane przez rodziców, od zawsze przygotowywane do swojej przyszłej roli. Jednak lata temu połączyło ich uczucie, które obecnie wydaje się jedynie wspomnieniem. Obecnie łączy ich jedynie nienawiść i rozgoryczenie, lecz na drodze staje im tajemnicza choroba, która doprowadza do przelania się sporej ilości krwi ich ludzi.

“Chciałaby wypełnić pustkę w swoim sercu garściami żyznej ziemi, żeby coś dobrego mogło zapuścić korzenie i rozkwitnąć.”

Lubicie zatapiać się w klimatyczne książki? Takie, które zabierają was w odległe czasy, które pomagają zwizualizować to, co działo się kiedyś, bądź jak ubierali czy zabawiali się ludzie w czasach, których nie mamy możliwości poznać.
Dla mnie takie podróże są fascynujące, a jak jeszcze połączymy je z fantasy, to nie mogę się doczekać, aż sięgnę po taką książkę. Świetnie się bawiłam podczas lektury tej książki, a możliwość zapoznania się ze światem, jaki przedstawiła autorka, uważam za miło spędzony czas. Żeby zwizualizować sobie niektóre stroje, które autorka nazywała ich prawowitymi nazwami, musiałam się posłużyć internetem, ponieważ mało orientowałam się w modzie z 1926 roku, tym bardziej tej, która królowała w Szanghaju.
Nie mogę powiedzieć, że to byłą porywająca historia, niekiedy dłużyła mi się, lecz ostatecznie przyznaję, że byłą to ciekawa przygoda i z przyjemnością sięgnę po drugi tom. Największe brawa należą się autorce za stworzenie klimatu, całą otoczka Szanghaju i bohaterowie, których w większości polubiłam, tworzą niesamowitą historię. Mam nadzieję, że kolejny tom przyniesie dużo więcej akcji, że nie najdą mnie momenty lekkiej nudy, oraz znów poczuję ten niepowtarzalny klimat książki.

“Można walczyć nieczysto, ale należy walczyć odważnie. Nie należy walczyć z tymi, którzy nie rozumieją, na czym polega walka.”

Informacje dodatkowe o These Violent Delights. Gwałtowne Pasje:

Kup książkę These Violent Delights. Gwałtowne Pasje

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie

Osadzona w Szanghaju lat 20. opowieść o przestępczym świecie, w którym miłość przywódców wojujących gangów jest prawie niemożliwa, podobnie jak miłość...

Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy

Rok 1932. Do Szanghaju wkracza zima, a wraz z nią narastające zagrożenie inwazją japońską. Rosalind Lang spotkał najgorszy los szpiega - jej tożsamość...