To, czego pragniesz

Czasami do przeczytania książki skłania nas sama okładka, widzimy ją i nie możemy oczu od niej oderwać i już wiemy, że to będzie dobra historia, takie wrażenie miałam, patrząc na ten sielski obrazek i na szczęście się nie myliłam.
Samantha Casey uwielbia miejsce, w którym się znajduje, ma przyjaciółkę, cudowne osoby w swoim otoczeniu, Maksa i Babette, którzy są dla niej jak rodzice oraz wymarzoną pracę bibliotekarki. Niestety sielanka nie może trwać wiecznie, dyrektor szkoły Maks umiera, a władze przejmuje jego zięć, buc, którego nikt nie lubi i na nowego dyrektora wyznacza Duncana Carpentera, mężczyznę, przed którym kiedyś uciekła Samanta.
To zdecydowanie jest książka, z którą miło spędza się czas, sympatyczni bohaterowie, cudowne miejsce i ten nastrój, dzięki któremu bardzo chciałoby się tam znaleźć, a do tego niebanalna historia, którą bardzo chce się poznać. Jak zawsze przy takich niejasnych sytuacjach zastanawiałam się, jakie będzie zakończenie tej historii, która mnie bardzo zaintrygowała, oczywiście miałam swoje typy, ale i tak okazało się, że nie zgadłam, z czego się w sumie cieszę, bo nie lubię, kiedy dopiero zaczynając czytać, wiem już, jaki będzie finał.
Autorka mnie bardzo zauroczyła, klimat tej książki jest taki swojski i spokojny, aż chciałoby się tam znaleźć i choć przez chwilę stać się częścią tej cudownej społeczności, niestety możemy sobie to tylko wyobrazić i żałować, że nas tam nie ma. Pomimo tego wszystko opisane jest tak pięknie, że czytając, czujemy jakbyśmy byli obok i te wszystkie emocje przeżywali wraz z bohaterami, kiedy cieszymy się wraz z nimi, ale też płaczemy i przeżywamy z nimi każdy wzlot i upadek, angażując w to swoje uczucia, to możemy uznać, że książka była naprawdę dobra.
Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki i to jak pięknie potrafi wykreować świetnych bohaterów, dlatego też chętnie zapoznam się również z jej innymi, mam nadzieję, pięknymi historiami.

Informacje dodatkowe o To, czego pragniesz:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-21
Tytuł oryginału: What You Wish For
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce To, czego pragniesz

Kup książkę To, czego pragniesz

Milion nowych chwil
Katherine Center0
Okładka ksiązki - Milion nowych chwil

„Milion nowych chwil” to niezapomniana historia miłosna o odnajdywaniu radości nawet w najtrudniejszych okolicznościach.Margaret Jacobsen ma...

To, co bliskie sercu
Katherine Center0
Okładka ksiązki - To, co bliskie sercu

Cassie Hanwell wiedzie spokojne i poukładane życie. Pracuje w straży pożarnej w teksańskim mieście Austin i jako jedna z nielicznych kobiet regularnie...