To nie jest, do diabła, love story!

Główna bohaterka Ella to siedemnastolatka, która nie ma łatwego życia. A wszystko przez rodziców , stawiających karierę ponad dobro swych dzieci. Ciągłe przeprowadzki nie sprzyjają zawieraniu przyjaźni , stawia więc na wykszałcenie. Historia rozpoczyna się w momencie przeprowadzki nastolatki z Warszawy do Poznania, gdzie Ella musi radzić sobie sama w obcym mieście , a także nowej szkole.
Pierwszego dnia szkoły spotyka przystojnego , popularnego chłopaka z wyższej klasy Jonasza . Od razu coś ich do siebie przyciąga. Ich relacje nie będą jednak idealne , gdyż chłopak jest żywiołowy i arogancki, a także zajęty... Ella i Jonasz to dwa żywioły - ogień i woda . Pochodzą z kontrastujących rodzin - ona ma beznadziejnych , nieodpowiedzialnych rodziców , on cudowną, ciepłą rodzinkę.
Przyznam, że Judyta(o zgrozo moja imienniczka!) i Robert rodzice Elli przerazili mnie , składając niemoralną propozycję ,to bardzo podłe zagranie z ich strony, byłam w szoku że można być tak bezdusznym... Jest to powieść dla młodzieży, choć ja ten okres życia mam dawno za sobą , jednak lubię czasem czytać takie książki, o problemach młodych ludzi. Jest to niebanalna historia, nie nudziłam się.
Narracja pierwszoosobowa, opowiedziana z perspektywy Elli i Jonasza , bardzo dobrze oceniam - pozwala to czytelnikowi na szersze poznanie bohaterów i ich uczuć. Wzbogacona mailami , smsami. Czyta się bardzo przyjemnie , lekko i szybko.
Cieszy mnie też osadzenie akcji w Polsce, myślę że młodzi czytelnicy dzięki temu mogą utożsamiać się z bohaterami tej powieści.
Jest to bardzo udany debiut autorki. Czekam na drugi tom , muszę dowiedzieć się czy będzie to jednak love stories z happy endem .

Informacje dodatkowe o To nie jest, do diabła, love story! :

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-04-15
Dodał/a opinię: Judyta Szostak

Zobacz opinie o książce To nie jest, do diabła, love story!

Kup książkę To nie jest, do diabła, love story!

Times New Romans
Julia Biel0
Okładka ksiązki - Times New Romans

Debiut obyczajowy autorki romansów młodzieżowych, w którym się zakochasz! Autor romansów i autorka kryminałów, którzy mają napisać razem bestseller? Jasne...

Memory Almost Full
Julia Biel0
Okładka ksiązki - Memory Almost Full

Julia Biel, autorka bestselleru To nie jest, do diabła, love story, tym razem w powieści z wątkiem fantastycznym i mnóstwem zagadek - nie tylko dla fanów...