To nie jest, do diabła, love story!

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-04-15

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz!

Ella - rozważna, odpowiedzialna i ostra jak brzytwa.

Jonasz - arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający.

Życie, które nie owija... w folię bąbelkową.

Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak lodołamacz, mając przed oczami swój wielki plan. Nie myśli o nawiązywaniu przyjaźni, nie ma czasu na miłość. Jednak wszystko bierze w łeb, kiedy przez zawirowania rodzinne trafia do liceum w Poznaniu. Splot zabawnych okoliczności stawia na jej drodze przystojnego Jonasza, który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Ich plan przerośnie wszystkich...

Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia zachwyca, rozśmiesza, wzrusza. To antidotum na prozę życia, która czasem nas przygniata, i lekarstwo na wszystkie fakapy, jakie przydarzają nam się po drodze. To książka, której nie sposób odłożyć. Powiew świeżości w literaturze młodzieżowej.

Kup książkę To nie jest, do diabła, love story!

Opinie o książce - To nie jest, do diabła, love story!

Avatar użytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-05-15, Przeczytałam, Mam,

„To nie jest, do diabła, love story” to pierwszy tom debiutanckiej powieści Julii Biel z gatunku literatura młodzieżowa. Na wstępie może Was odstraszyć, że to „młodzieżówka”, ale dawno nie czytałam tak dobrej książki z tego gatunku. Nie wiem czy kiedykolwiek spotkałam lepszą książkę dla młodzieży.

Książka od pierwszych stron była tak wciągająca, że trudno było się od niej oderwać. Fabuła może Wam się wydawać „banalna” i schematyczna, ale nic bardziej mylnego. Była taka fajna i wyjątkowa w swej prostocie, iż żałowałam, że skończyła się tak szybko. Poza tym bohaterowie byli rewelacyjni, sympatyczni, charyzmatyczni i tak dobrani pod względem charakteru, że nie mogłam wyjść z podziwu. Ella oraz Jonasz to moja ulubiona para <3 Nic bym w nich nie zmieniła :D Czytając tę książkę wielokrotnie na mojej twarzy gościł uśmiech oraz emocje podczas czytania są niedopisania, ale myślę, że są zrozumiałe przez innych czytelników, którym ta książka podobała się tak bardzo jak mi. Poza tym styl autorki jest świetny, lekki i przyjemny. Mogę zarzucić tylko jedno autorce – zakończenie :D dlaczego ? Teraz pozostaje tylko czekać do czerwca na kontynuacje. Myślę, że jest na co czekać, ponieważ zakończenie historii Elle i Jonasza na pewno Nas zaskoczy i nie będzie tak oczywista jak Nam się wydaje.

Książka jak dla mnie była rewelacyjna i czytałam ją z ogromną radością. A historia Elle i Jonasza była taka fantastyczna, że długo po zakończeniu lektury miałam ją w głowie. Teraz jak tylko gdzieś widzę „Nutellę” to kojarzy mi się ona z książką TNJDDLS :D

Avatar użytkownika - pola84
pola84

Komu nie mignęła chociaż raz gdzieś książka Julii Biel "To nie jest do diabła love story"? Mnie wręcz prześladowała! Ale muszę przyznać, że ta okładka jest piękna. To kolejne wydawnictwo, które wydaje po prostu obłędne książki. Swój egzemplarz dostałam od autorki, więc postanowiłam nie zwlekać z czytaniem, gdyż byłam jej szalenie ciekawa.
Ella miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego przeprowadza się do Poznania i zaczyna naukę w bardzo prestiżowym liceum w II F. Jej rodzice wkrótce mają do niej dołączyć, gdyż jej ojciec będzie zmieniał pracę. Zaraz na wejściu do szkoły poznaje Jonasza oraz Adama. Proponują pomoc przy poruszaniu się po nowym budynku, jednak to Jonasz w końcu udziela jej największej pomocy. Również w następnych dniach może na niego liczyć. Ella jest zauroczona swoim kolegą jednak nie dla niej takie przygody. Jest przecież bardzo rozsądna i dojrzała nad swój wiek i nie robi głupstw, ale czy na pewno? Jak potoczą się losy bohaterów?
Duży plus za to, że akcja dzieje się w Poznaniu. Mieszkam niedaleko i to było fajne uczucie 😁 Książka mi się podobała, jednak bardziej ją doceni ktoś zdecydowanie młodszy ode mnie. Ja z ledwością pamiętam studia, a gdzie tu liceum. Nie umiałam się wczuć w czytanie, napawać się emocjami postaci. Jest to naprawdę lekka młodzieżówka. Mimo to, problemy jakie mieli bohaterzy, ich zachowania czasami mnie irytowały. Już zapomniałam jak to było w szkole martwić się o takie bzdety. Pomijając to wszystko książka była naprawdę dobrze i fajnie napisana. Relacja między Jonaszem i Ellą była absolutnie urocza i bardzo im kibicuję. Jestem ciekawa co będzie dalej, bo powieść się po prostu urywa w pewnym momencie pozostawiając nas w kompletnym osłupieniu. Ale widziałam, że całkiem niedługo wychodzi tom 2. I z chęcią sprawdzę jak ta historia się skończy.

Prawie każda kobieta marzy o miłości jak z bajki, mężczyźnie o nie przeciętnej urodzie, który zawsze będzie przy nas i będzie nas wspierał na każdym kroku, niestety nie wszystkie kobiety to dostają, ale za to wszystkie o takiej miłości mogą poczytać.
Ella to bardzo zaradna dziewczyna, wie czego chce od życia i i konsekwentnie realizuje swój plan dotyczący jej przyszłości, do czasu aż na jej drodze staje Jonasz, chłopak który potrafi zamieszać w głowie nie jednej dziewczynie. Ella zgrywa niedostępną i stara się od niego trzymać z daleka ponieważ czuje że Jonasz jej się podoba, ale los próbuje spłatać im figla i sam pcha ich sobie w ramiona.
Od samego początku czuć w tej książce przyjazny klimat, a to dzięki na prawdę sympatycznym bohaterom. Ella to dziewczyna na której miejscu pewnie chciałaby być niejedna nastolatka, mieszka sama a jej rodzice wszystko finansują, może robić co chce, oczywiście jeżeli jest to zgodne z planem który narzucili jej rodzice. Pomimo tej całej sielskiej atmosfery dziewczyna jest bardzo samotna i zagubiona, marzy o prawdziwej rodzinie. Jonasz za to ma cudowną, ciepłą rodzinę na którą zawsze może liczyć, jest bardzo przystojny i wykorzystuje to zmieniając dziewczyny jak rękawiczki ale przy tym potrafi ich nie krzywdzić, kiedy jest pewien swoich uczuć jest wierny tylko jednej dziewczynie.
Bardzo podoba mi się to że pomimo tego że Jonasz jest podrywaczem, jest przy tym wszystkim naprawdę mężczyznom z zasadami dlatego nie da się go nie lubić, razem z Ellą mogliby stworzyć na prawdę udany związek.
Ta historia mnie oczarowała, jest pełna zwrotów akcji, wciągająca i temperamentna a przy tym bardzo subtelna, nic nie dzieje się tu na siłę, to wszystko co jest opisane w tej książce nie jest nachalne tylko takie spokojne i właściwe, nie przerysowane i zbytnio wulgarne.
Tak jak każda dobra książka i ta również zostawiła po sobie niedosyt, jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów i wyobrażam sobie co będzie dalej, a najchętniej już dziś sięgnęłabym po część drugą.

Czasy liceum to czas plotek, miłosnych uniesień, pierwszych pocałunków i podejmowanie pierwszych "dorosłych" decyzji. Uczniowie w szkole i hierarchia. Na znanym terenie. Co innego, gdy przyjdzie zmienić placówkę i wkroczyć na obcy nowy teren i poznawać nowe osoby.

Ella Beck na pozór wiedzie idealne życie nastolatki. Ma prawie siedemnaście lat i przenosi się z Warszawy do Poznania - do nowej szkoły i do mieszkania po rodzicach. Jest sobie kapitanem na tym okręcie. Nikt ją nie kontroluje, nie sprawdza. Może robić co tylko chce. Bogaci rodzice, częste zagraniczne wyjazdy, wakacje marzeń, pokaźny stan konta i pełna dowolność w podejmowaniu zdań. Jest samodzielna jak typowy dorosły. No właśnie. Ale w tym idealnym świecie musi być jakaś skaza. Jakieś ale. Dziewczyna czuje się kulą u nogi, balastem w ułożonym świecie rodzicieli. Nie kochana przez tych, którzy powinni się cieszyć z tak samodzielnej i rozważnej pociechy. Unika przyjaźni i miłości. Nie ma wzorca więc automatycznie wykreśla te rzeczy ze swojego planu na życie. Jest sama ale i silna. Idzie niczym burza. Nie tak łatwo jest ja złamać. Udaje, że wszystko jest w porządku, choc jej serce krwawi. W nowej szkole poznaje nowych ludzi. Miedzy innymi Jonasza Mellera, zwanego Zmorą. To przystojny rok starszy chłopak, który jakimś sposobem znalazł lukę w jej murze i wkradł się do jej serca. Jonasz jest całkowitym przeciwieństwem nowej twarzy w szkole. Arogancki, po części bezczelny, zawadiacki, pewny siebie i zabójczo przystojny. Wychowuje się w tradycyjnej rodzinie pod czujnym okiem troskliwych rodziców i u boku rodzeństwa. Ella nie planowo robi pewną rzecz, która wplątuje ją i Jonasza w coś, co zmieni nie tylko jego ale i ją. Choć w życiu tego nie planowała to teraz spotka ją coś co z jednej strony napawa radością i optymizmem, podczas gdy z drugiej miota ich życiem niczym huragan. Co z tego wyniknie? Czy Nutella w końcu dojdzie do porozumienia z rodzicami i własnym sercem? Zaakceptuje te wszystkie i totalnie nowe uczucia, o których w całym swoim prawie siedemnastoletnim życiu tylko słyszała, czytała bądź widziała u innych? Co z tego wszystkiego wyniknie?

Debiut literacki Julii Biel okazał się być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o literaturę młodzieżową. Utrzymana w idealnym tonie i słownictwie. Autorka wzorowo balansowała na emocjach. Genialny i niezwykle prosty pomysł na fabułę. Jakby pisane samym życiem. Naturalnie płynące dialogi. Na szczególną uwagę zasługują maile, które bardzo dużo wnoszą do lektury. Widać przez to dokładnie relacje Elli z rodzicami. To jakimi ludźmi są jej rodzice, a szczególnie ojciec dziewczyny. Podobało się ogromnie to, jak Ella walczyła z emocjami. Jak stopowała to tsunami rękoma i nogami nie pozwalając uczuciom wkraść się do jej ułożonego świata. Strasznie współczułam jej, jeśli chodzi o rodziców. Nie powinni mieć dzieci, skoro tak traktują córkę. Miałam ochotę wstrząsnąć ojcem Elli, by przejrzał na oczy i zrozumiał, że ona ma prawo żyć i się spotykać z tym kim chce. Szczególnie, że dzięki temu jest szczęśliwa. Na co jeszcze zwróciłam uwagę? Na dorosłe zachowanie Nutelli i na pomysły Jonasza. Bardzo fajnie podglądało mi ten ich plan, który chcąc nie chcąc zmienił się w coś, czego nie planowali. Świetle utrzymana akcja, która w odpowiednich momentach stopowana podsycała moją ciekawość. Nie zabrakło radości, euforii, oczekiwania w napięciu na to, co jeszcze się wydarzy a także morza smutku i frustracji. Bólu i niesprawiedliwości.

Historia wybuchowej pary dostarczyła mi wiele emocji i skutecznie odciągnęła mnie od rzeczywistości. Jeśli lubicie książki młodzieżowe to musicie koniecznie ją przeczytać. Ja jestem nią zachwycona. Z niecierpliwością czekam na premierę drugiego tomu tej serii. Jestem bardzo ciekawa w jakim kierunku to wszystko się potoczy.

Polecam

Początek nie za bardzo mi się podobał. Później jednak wczułam się w historię i książkę przeczytałam w jeden dzień. Jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2020-05-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Ella Beck jest licealistką o gotowym planie na życie. Dopiero przeprowadziła się do Poznania i chwilowo mieszka sama w pięknie wyremontowanym mieszkaniu. Jej rodzice wiedzą, że jest odpowiedzialna oraz skupiona na pracy i dążeniu do sukcesu, więc nie muszą się o nią martwić. Pozornie idealne życie Elli w rzeczywistości wcale takie nie jest. Nastolatka ma dość ciągłych przeprowadzek oraz życia pod dyktando wiecznie nieobecnych rodziców. Stara się do nikogo nie przywiązywać i nie zawierać nowych przyjaźni. W końcu – tak jak zawsze – będzie musiała opuścić swoich znajomych i zacząć życie w nowym miejscu. Plany krzyżuje jej Jonasz. Przystojny, pewny siebie i popularny chłopak, który budzi w Elli coś więcej niż sympatię. Przedziwny plot wydarzeń sprawia, że nastolatkowie zawierają swego rodzaju układ, na którym każde z nich ma skorzystać. Do czego jednak może doprowadzić niewinne oszustwo?

Przyznam szczerze, że „To nie jest, do diabła, love story” Julii Biel, to pierwsza polska powieść młodzieżowa, która mi się spodobała. Historia Elli i Jonasza wciągnęła mnie bez reszty. Jest to jedna z tych książek, przez które zarwałam noc, a nie często mi się to zdarza. Powieść jest lekka, przyjemna i naprawdę zabawna. Możecie mi zaufać – treść książki jest tak samo fantastyczna, jak jej okładka. Wszystkie pozytywne recenzje, które zbiera „To nie jest, do diabła, love story”, nie są ani odrobinę przesadzone. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić wam powieść Julii Biel, a samej autorce pogratulować doskonałego debiutu. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

Absolutnie uwielbiam wszystko w tej książce! Julia Biel wykonała naprawdę świetną robotę kreując bohaterów i oddając ich głębię, a do tego tworząc fabułę, która momentalnie pochłania czytelnika i nie pozwala się oderwać aż do ostatnich stron. Historia Elli i Jonasza jest słodka – w dosłownym tego słowa znaczeniu, niezwykle zabawna a przy tym momentami wzruszająca. Bohaterowie momentalnie odnajdują miejsce w naszym sercu i się w nim zakorzeniają, a kiedy dotrzemy do końca tej książki, naprawdę zaczynamy za nimi tęsknić. Zwroty akcji i sploty życia bohaterów sprawiają, że jest to niezwykle ekscytująca i przyjemna książka. „To nie jest, do diabła, love story” to nie tylko historia miłosna. To również opowieść o głęboko zakorzenionych problemach rodzinnych i o tym co się dzieje, kiedy przestajemy ze sobą rozmawiać. Jest coś prostego, ale głębokiego w sposobie, w jaki autorka przedstawiła doświadczenia bohaterów, takie jak młodzieńcza miłość czy oczekiwania rodziców, dzięki którym czytelnik bardzo łatwo może się do nich odnieść. Nie przesadzę jeśli powiem, że to jedna z najlepszych książek młodzieżowych, jakie czytałam w swoim życiu. Gorąco polecam i nie mogę się już doczekać, aż będę mogła przeczytać kolejny tom!

To nie jest, do diabła, love story! (2)
Julia Biel0
Okładka ksiązki - To nie jest, do diabła, love story! (2)

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz! Ella - jest niczym creme brulée - w środku rozpływająca się słodycz zamknięta...

Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;