Topniejące serce

Joanna Tekieli, mistrzyni kreowania poruszających historii, ponownie podbija serca czytelników swoją najnowszą powieścią "Topniejące serce". Bardzo lubię twórczość tej autorki i dzięki  jej kolejnym  książkom wchodzę w świat pełen emocji, mądrości życiowej i piękna.

"Topniejące serce” to opowieść, która nie tylko porusza, ale także skłania do refleksji nad naszymi własnymi przekonaniami i życiowymi wyborami.

Główną bohaterką powieści jest Maja, samotnie wychowująca trzy córki. Jej życie było pełne trudności i wyzwań, jednak zawsze kierowała się miłością do swoich dzieci. Zamknięta na nowe uczucia, zahartowana przez życie, Maja,  trzymała swoje serce w lodowej zbroi. Jednak los postanawia napisać dla niej inny scenariusz, gdy w parku napotyka tajemniczego mężczyznę. To spotkanie staje się punktem zwrotnym, który otwiera przed nią nowe perspektywy,  możliwości i szansę na szczęście.

Joanna Tekieli niezwykle subtelnie kreśli psychologiczny portret bohaterki, ukazując jej wewnętrzne rozterki, obawy i pragnienia. Mocno kibicowałam Mai, by wszystko ułożyło się po jej myśli, podziwiałam jej silny charakter, nieugiętość w walce z zawirowaniami losu i chęć pojednania się z tymi, którzy kiedyś bardzo ją skrzywdzili. Pisarka po mistrzowsku ukazuje proces, w którym topnieje lód otaczający serce Mai,  wplatając  w fabułę delikatne symbole, które nadają powieści głęboki sens i uniwersalność.

Wzruszająca fabuła powieści jest jednak  pretekstem do poruszenia wielu trudnych tematów. I nie chodzi mi  tylko o trudy samotnego macierzyństwa. Mocno wybrzmiewa w książce temat uprzedzeń rasowych, braku akceptacji  czy rygorystycznego wychowywania dzieci i wreszcie trudnych, rodzinnych relacji. Historia, którą opowiada Joanna Tekieli,  jest też opowieścią o sile przemiany, odwadze stawienia czoła przeszłości i otworzeniu się na nowe doświadczenia. Książka skłania do refleksji nad uprzedzeniami i nietolerancją, ukazując, jak ważne jest otwarcie serca na drugiego człowieka.

Joanna Tekieli nieustannie udowadnia swoją nieprzeciętną  umiejętność budowania poruszających historii. Jej piękny styl pisania, wnikliwość w psychologię postaci i  niezwykle realistyczne kreacje bohaterów  sprawiają, że czytelnik utożsamia się z bohaterami i przeżywa ich uczucia. "Topniejące serce" to nie tylko książka do przeczytania; to lekcja życia, która zostaje z nami na długo po zakończeniu lektury.

"Topniejące serce" to powieść, którą można zadedykować wszystkim walczącym z uprzedzeniami i nietolerancją.  Zdecydowanie polecam ją   miłośnikom pięknych i mądrych historii, które poruszają najgłębsze zakamarki ludzkiego serca.

Informacje dodatkowe o Topniejące serce:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-11-08
Dodał/a opinię: MagdaKa

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Topniejące serce

Kup książkę Topniejące serce

Szepty pienińskich ścieżek
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Szepty pienińskich ścieżek

PIĘKNA POWIEŚĆ O MIŁOŚCI I POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI NA TLE PIENIŃSKICH KRAJOBRAZÓW Agnieszka nie jest zadowolona ze swojego życia. Ma nudną pracę...

Kemping Chałupy 9
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Kemping Chałupy 9

CHAŁUPY WELCOME TO! Zaczynają się wakacje, pierwsi szczęściarze ruszają na zasłużone urlopy. Czy mogą liczyć na piękną pogodę, miłe towarzystwo i odrobinę...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska