Towarzyskie przypały Lottie Brooks

Każda nastolatka przechodzi przez wiele etapów, które są dla niej nowe, ciekawe i fascynujące takie, jak pierwszy pocałunek, a zarazem straszne i przerażające, jak na przykład pierwsza miesiączka, także do dorastających dziewczynek często trzeba mieć odpowiednie podejście i ogromne pokłady cierpliwości.
Lottie Brooks to dziewczynka, która wreszcie chce być pewniejsza siebie, niestety nie jest to takie proste, kiedy wciąż dokucza jej wredna Amber, dziewczyna próbuje podstępem podebrać jej jedną z przyjaciółek i wciąż ośmiesza ją przed Danielem, który bardzo podoba się Lottie. Dziewczyna w tym wszystkim stara się znaleźć zrozumienie u swojej mamy, niestety ta ciągle nie ma dla niej czasu, bo niedawno urodziła kolejne dziecko i jest tak zmęczona, że nie ma na nic siły, a Lottie czuje się zaniedbana i niekochana.
Było to moje pierwsze spotkanie z Lottie Brooks i chyba muszę nadrobić część pierwszą, bo ta historia jest tak zabawna, że trudno się od niej oderwać, na pewno każda nastolatka dostrzeże w tej dziewczynce cząstkę siebie, a dorosłe kobiety przypomną sobie nastoletnie problemy. Wszystko zostało napisane z taką lekkością i żartem, taki pamiętnik spokojnie mogłaby napisać jakaś nastolatka opisująca swoje życie, czasami czułam się tak, jakby ta dziewczyna była obok i wszystko mi opowiadała osobiście.
Bardzo podoba mi się pomysł na przemycenie fajnych tematów, takich jak trudne dni ze swoją przyjaciółką, pierwsza miłość, dorastanie, problemy z rodzicami, którzy nie mają dla nas czasu, na pewno ta książka będzie otuchą dla tych dziewczynek, których te tematy dotyczą.
Lottie bardzo fajnie pokazuje, że na wszystkie problemy jest rozwiązanie, nie warto zadręczać się samemu lub rozdmuchiwać problem do większych rozmiarów niż jest, tylko zwrócić się do kogoś o pomoc i razem się z tym wszystko uporać.

Informacje dodatkowe o Towarzyskie przypały Lottie Brooks:

Kup książkę Towarzyskie przypały Lottie Brooks

Żenujące życie Lottie Brooks
Katie Kirby0
Okładka ksiązki - Żenujące życie Lottie Brooks

Czy trzeba dodawać, że co drugi dzień jest NAJGORSZYM DNIEM jej życia, a włosy nie układają się w czarujące fale? Wprawdzie mama uważa, że Lottie jest...

Na trzeźwo nie da rady!
Katie Kirby0
Okładka ksiązki - Na trzeźwo nie da rady!

Książka dla doskonale niedoskonałych rodziców Ta książka nie jest poradnikiem. Nie powie Wam, jak uśpić dziecko, jak radzić sobie z napadami złości...