Quantcast

Towarzyskie przypały Lottie Brooks

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Dla młodzieży

ŚWIETNIE. MAM PRYSZCZA. NAZWAŁAM GO WULKANEM BARBARĄ...

Lottie Brooks wróciła do szkoły po feriach wiosennych i jest gotowa stawić czoła wszystkiemu.

Koniec z próbami zaimponowania wrednej Amber. I koniec z przezwiskiem OGÓREK.

Gdy Lottie dostaje jedną z głównych ról w szkolnym przedstawieniu - jako ŚPIEWAJĄCY KRAB! - widzi w tym szansę, żeby OLŚNIĆ talentem Daniela, w którym totalnie się podkochuje.

Czyżby miała zaliczyć kolejny epicki towarzyski przypał?

DRUGI TOM BESTSELLEROWEJ SERII, która podbija serca dziewczyn (i chłopaków!) na całym świecie!

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Towarzyskie przypały Lottie Brooks

Opinie o książce - Towarzyskie przypały Lottie Brooks

Każda nastolatka przechodzi przez wiele etapów, które są dla niej nowe, ciekawe i fascynujące takie, jak pierwszy pocałunek, a zarazem straszne i przerażające, jak na przykład pierwsza miesiączka, także do dorastających dziewczynek często trzeba mieć odpowiednie podejście i ogromne pokłady cierpliwości.
Lottie Brooks to dziewczynka, która wreszcie chce być pewniejsza siebie, niestety nie jest to takie proste, kiedy wciąż dokucza jej wredna Amber, dziewczyna próbuje podstępem podebrać jej jedną z przyjaciółek i wciąż ośmiesza ją przed Danielem, który bardzo podoba się Lottie. Dziewczyna w tym wszystkim stara się znaleźć zrozumienie u swojej mamy, niestety ta ciągle nie ma dla niej czasu, bo niedawno urodziła kolejne dziecko i jest tak zmęczona, że nie ma na nic siły, a Lottie czuje się zaniedbana i niekochana.
Było to moje pierwsze spotkanie z Lottie Brooks i chyba muszę nadrobić część pierwszą, bo ta historia jest tak zabawna, że trudno się od niej oderwać, na pewno każda nastolatka dostrzeże w tej dziewczynce cząstkę siebie, a dorosłe kobiety przypomną sobie nastoletnie problemy. Wszystko zostało napisane z taką lekkością i żartem, taki pamiętnik spokojnie mogłaby napisać jakaś nastolatka opisująca swoje życie, czasami czułam się tak, jakby ta dziewczyna była obok i wszystko mi opowiadała osobiście.
Bardzo podoba mi się pomysł na przemycenie fajnych tematów, takich jak trudne dni ze swoją przyjaciółką, pierwsza miłość, dorastanie, problemy z rodzicami, którzy nie mają dla nas czasu, na pewno ta książka będzie otuchą dla tych dziewczynek, których te tematy dotyczą.
Lottie bardzo fajnie pokazuje, że na wszystkie problemy jest rozwiązanie, nie warto zadręczać się samemu lub rozdmuchiwać problem do większych rozmiarów niż jest, tylko zwrócić się do kogoś o pomoc i razem się z tym wszystko uporać.

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Nie znoszę sytuacji, gdy człowiek wybierze źle, a potem wszystkim zazdrości.”

Bohaterka, po feriach wiosennych, wraca do szkoły gotowa stawić wszystkiemu czoła. Postanawia nie podejmować prób zaimponowania Amber, a chce skoncentrować się na osobie Daniela, w którym się zakochała.
W jej domu dużo się zmieniło. Bella, jej mała siostrzyczka, postawiła dom na głowie. Życie rodziny zaczęło kręcić się wokół najmłodszego jej członka, dlatego Lotti poczuła się osamotniona. Ucieszyła się, kiedy okazało się, że jej przyjaciółka Molly wraca z Australii i będzie chodziła do jej klasy. Czy uda jej się odbudować relację z dziewczyną? Czy przedstawienie, które ma się odbyć w szkole to ułatwi?

To druga część zwierzeń nastolatki, której życie nie szczędzi pomyłek, przypałów, sytuacji żenujących i kompromitujących. Jestem nastolatką trochę starszą od bohaterki i czytając książkę nie rozumiałam jej niektórych rozterek, ale np. niezręczne sytuacje były mi już bliskie.
Mam świadomość, że nastolatkowie są różni i wiem, że każdy z nich znajdzie, w jakimś fragmencie tej książki, siebie. Będzie mógł przekonać się, że nie jest samotny w swoich odczuciach, myślach czy zachowaniach. Historia podpowie albo odpowie na nurtujące ich pytania. Czym jest prawdziwa przyjaźń, czym są obowiązki domowe, jak powinny wyglądać relacje rodzinne…
Książka potwierdza, że warto być wiernym swoim przekonaniom i wartościom, zawsze mówić prawdę, oraz że dobrze jest wyjaśniać od razu nieporozumienia i „ograniczyć czas z ekranem” na korzyść relacji międzyludzkich. Pozwoli ona, z dystansem, spojrzeć na sytuacje, które wydają się być dla nastolatka końcem świata. Ukazuje również, że dorośli też mogą sobie z czymś nie radzić i potrzebować pomocy.

Pamiętnik jest napisany prostym językiem, a treść dopełniają zabawne ilustracje. Czyta się go bardzo szybko i przyjemnie. Są fragmenty, które rozbawiają do łez, a są i takie, które zmuszają do refleksji.
Uważam, że książka jest warta przeczytania, bo choć każdy z nas jest inny, to łączy nas jedno - „naście” w kalendarzu. Polecam.

Żenujące życie Lottie Brooks
Katie Kirby0
Okładka ksiązki - Żenujące życie Lottie Brooks

Czy trzeba dodawać, że co drugi dzień jest NAJGORSZYM DNIEM jej życia, a włosy nie układają się w czarujące fale? Wprawdzie mama uważa, że Lottie jest...

Na trzeźwo nie da rady!
Katie Kirby0
Okładka ksiązki - Na trzeźwo nie da rady!

Książka dla doskonale niedoskonałych rodziców Ta książka nie jest poradnikiem. Nie powie Wam, jak uśpić dziecko, jak radzić sobie z napadami złości...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek