Tron we krwi. Kłamstwo. Tom 2

Lubicie powieści historyczne? Jeśli tak to ta książka jest dla was. Żeby mieć pełne obraz, należy przeczytać tom pierwszy. Owszem możemy czytać i bez znajomości tomu pierwszego ale wtedy umkną nam niektóre fakty, o których tu będą wspominać nasi bohaterowie.

Po śmierci Zbigniewa władze  przejmuje Bolesław zwany Krzywoustym. Już od samego początku przekonuje się , że władanie to nie taka prosta sprawa. Po śmierci żony zostaje sam z synem. Za namową poślubia Salomeę, która ma swoje plany na przyszłość.

Sambor po złożonej obietnicy, otacza opieka syna Zbigniewa i wychowuje jako swojego syna. Tylko on zna prawdę co się tak naprawdę stało. Zaprawiony w boju zdobywa uznanie Bolesława. Udaje mu się także ożenić z Oksaną, z która łączy go prawdziwe uczucie.

Muszę przyznać,że tom drugi, mimo że tak samo dość pokaźny czyta się rewelacyjnie. Jest także dużo lepszy niż tom pierwszy, bardziej wciąga. Historie tu opisane są smutne, mroczne, ukazujące nam ówczesny świat z początków chrześcijaństwa. Walki o ziemie, umacnianie si kościoła, sojusze z sąsiadami, układy i intrygi. To wszystko z przeplatającymi się wierzeniami słowiańskimi. Bohaterowie świetnie wykreowani. Mamy tu także kilka mocnych postaci kobiecych. Autorka świetnie połączyła nam postacie historyczne z fikcyjnymi, a jeśli dodamy do tego fragmenty mityczne z naszej słowińskiej mitologi mamy świetny efekt literacki.

Fabuła jest świetnie napisana, dużo się dzieje, a jednocześnie nie ma tu zbędnego opisu. Jednocześnie książka wciąga i trzyma nas w napięciu od samego początku. Im więcej czytamy, tym bardziej chcemy więcej. Książka to ok. 520 stron, które czyta się błyskawicznie. Jeśli chodzi o styl pisania to musimy się przyzwyczaić do języka kory jest stylizowany na języku tamtych czasów. Dialogi mogą być ciężkie dla niektórych osób do zrozumienia. Na samym początku książki mamy pokrótce opisane historyczne postacie, jakie występują w książce. Mamy także postacie fikcyjne oraz na jakie postacie były inspiracja do ich stworzenia. Dodatkowym atutem jest słownik wyrazów zapomnianych. Wszystko to tworzy idealna całość.

Zakończenie jak zawsze zaskakujące. Muszę przyznać, że już się nie mogę doczekać tomu trzeciego, by poznać zakończenie całej historii.

Informacje dodatkowe o Tron we krwi. Kłamstwo. Tom 2:

Zobacz opinie o książce Tron we krwi. Kłamstwo. Tom 2

Kup książkę Tron we krwi. Kłamstwo. Tom 2

Duchy Inków
Jolanta Maria Kaleta0
Okładka ksiązki - Duchy Inków

Akcja powieści Jolanty Marii Kalety „Duchy Inków” została umieszczona pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Do ekipy pracujących na zamku...

Tron we krwi. Zdrada. Tom 1
Jolanta Maria Kaleta0
Okładka ksiązki - Tron we krwi. Zdrada. Tom 1

Oto opowieść o intrygach na najwyższych szczeblach władzy, o ambicjach, które prowadzą do najbardziej nikczemnych czynów. Po wygnaniu Bolesława...