Trucizna

Wydawnictwo: Harlequin
Data wydania: 2007-07-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-1764-2
Liczba stron: 464
Tytuł oryginału: Whitewash
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Ilustracje: Emotion Media
Dodał/a opinię: Iwa90

Ocena: 4.53 (17 głosów)

Alex Kawa ma w swoim dorobku wiele ciekawych pozycji. Głównie znana jest z serii o agentce Maggie O'Dell. "Trucizna" jest jedną z tych książek, gdzie nie spotkamy znanych z innych powieści bohaterów dzięki czemu kompletnie nie wiemy czego mamy się spodziewać. Od tej książki oczekiwałam, że autorka zaskoczy mnie ciekawym pomysłem, szybką akcją i napięciem budującym się od pierwszej do ostatniej strony. Niestety trochę się przeliczyłam.
W książce mamy do czynienia z opowiadaniem historii kilku wydawałoby się niepowiązanych ze sobą bohaterów, które koniec splatają się i zazębiają dając ciekawe zakończenie.
Główną bohaterka jest Sabrina Gallowey - miłośniczka rutyny i porządku, która przyjeżdża na Florydę opiekowac się ojcem oraz podejmuje pracę w EcoEnergy - firmie opracowującej technologię produkcji paliwa alternatywnego. Gdy nagle znika jej szef, a podczas oprowadzania gości po zakładzie słyszy. że nie wszystkie urządzenia pracują tak jak powinny, zaczyna podejrzewać, że dzieje się coś złego. Jej dociekania sprowadzają na nią kłopoty.
Drugim wątkiem podjętym przez autorkę jest polityka i kampania polityczne. Jako, że nie jestem miłośniczką polityki zbytnie rozbudowanie tego wątku było dla mnie nużące, oraz sprawiło, że akcja zwalnia, a książka zaczyna się dłużyć.
Małym, ale jak się okazało ważnym wątkiem, który w mojej opinii autorka mogła rozbudować są terroryści i planowanie ataku na polityków. Został on potraktowany bardzo pobieżnie i pod koniec książki czułam niedosyt. Myślę, że jego rozwinięcie uatrakcyjniłoby powieść i sprawiło, że bardziej trzymałaby w napięciu.
Autorka sprytnie połączyła ze sobą wszystkie wątki, sprawiając, że zakończenie stało się ciekawe i zaskakujące.
Powieść "Trucizna" uważam za poprawną. Autorka wybrała ciekawy temat, jednak akcja została poprowadzona tak, że chwilami tak zwalniała, że wiało nudą. Książkę ratuje zakończenie, gdzie akcja znacznie przyspiesza i w nie jednym momencie nas zaskakuje. Pomimo wszystko książkę warto przeczytać.

Kup książkę Trucizna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Trucizna
Inne książki autora
Fałszywy krok
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Fałszywy krok

Melanie Starks nigdy nie przejmowała się prawem. Wraz z siedemnastoletnim synem, Charliem, żyła dotąd z drobnych kradzieży i oszustw, co pozwoliło im przetrwać...

Płomienie śmierci
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Płomienie śmierci

Wciągająca fabuła, dynamiczna akcja, umiejętnie budowane napięcie... "Płomienie śmierci" to już dziesiąta powieść z bestsellerowego cyklu o przygodach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje