Trucizna

Wydawnictwo: Harlequin
Data wydania: 2007-07-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-1764-2
Liczba stron: 464
Tytuł oryginału: Whitewash
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Ilustracje: Emotion Media
Dodał/a opinię: Iwa90

Ocena: 4.53 (17 głosów)

Alex Kawa ma w swoim dorobku wiele ciekawych pozycji. Głównie znana jest z serii o agentce Maggie O'Dell. "Trucizna" jest jedną z tych książek, gdzie nie spotkamy znanych z innych powieści bohaterów dzięki czemu kompletnie nie wiemy czego mamy się spodziewać. Od tej książki oczekiwałam, że autorka zaskoczy mnie ciekawym pomysłem, szybką akcją i napięciem budującym się od pierwszej do ostatniej strony. Niestety trochę się przeliczyłam.
W książce mamy do czynienia z opowiadaniem historii kilku wydawałoby się niepowiązanych ze sobą bohaterów, które koniec splatają się i zazębiają dając ciekawe zakończenie.
Główną bohaterka jest Sabrina Gallowey - miłośniczka rutyny i porządku, która przyjeżdża na Florydę opiekowac się ojcem oraz podejmuje pracę w EcoEnergy - firmie opracowującej technologię produkcji paliwa alternatywnego. Gdy nagle znika jej szef, a podczas oprowadzania gości po zakładzie słyszy. że nie wszystkie urządzenia pracują tak jak powinny, zaczyna podejrzewać, że dzieje się coś złego. Jej dociekania sprowadzają na nią kłopoty.
Drugim wątkiem podjętym przez autorkę jest polityka i kampania polityczne. Jako, że nie jestem miłośniczką polityki zbytnie rozbudowanie tego wątku było dla mnie nużące, oraz sprawiło, że akcja zwalnia, a książka zaczyna się dłużyć.
Małym, ale jak się okazało ważnym wątkiem, który w mojej opinii autorka mogła rozbudować są terroryści i planowanie ataku na polityków. Został on potraktowany bardzo pobieżnie i pod koniec książki czułam niedosyt. Myślę, że jego rozwinięcie uatrakcyjniłoby powieść i sprawiło, że bardziej trzymałaby w napięciu.
Autorka sprytnie połączyła ze sobą wszystkie wątki, sprawiając, że zakończenie stało się ciekawe i zaskakujące.
Powieść "Trucizna" uważam za poprawną. Autorka wybrała ciekawy temat, jednak akcja została poprowadzona tak, że chwilami tak zwalniała, że wiało nudą. Książkę ratuje zakończenie, gdzie akcja znacznie przyspiesza i w nie jednym momencie nas zaskakuje. Pomimo wszystko książkę warto przeczytać.

Kup książkę Trucizna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Trucizna
Inne książki autora
Zło konieczne
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Zło konieczne

W wielu miejscach Ameryki prawie w tym samym czasie giną katoliccy księża. Niemal identyczny scenariusz rytualnych zbrodni wskazuje na jednego sprawcę...

Instynkt łowcy
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Instynkt łowcy

W porównaniu do innych pomieszczeń tutaj panował bałagan. Na dużej korkowej tablicy wisiało mnóstwo zdjęć, przypięte jedno na drugim. Czasami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje