Trudny mężczyzna

Prawdziwa miłość zawsze pojawia się nie w porę (...)” str. 290

W książce poznajemy losy Olgi, Adama i ich przyjaciół. Ona pracuje w portalu Magia życia. On jest debiutującym pisarzem. Tworzą normalną parę, spotykają się ze sobą kilka lat, a po głowie chodzi myśl o wkroczeniu na kolejny etap ich związku. Często spotykają się na imprezach organizowanych przez Rafała, gdzie w gronie przyjaciół spędzają miło czas, pijąc i śmiejąc się do białego rana. Wszyscy tworzą zgraną paczkę. Na jednej z wcześniej wspomnianych imprez Olga poznaje Radka, między nimi zaczyna rodzić się uczucie, ale przecież ona ma chłopaka, z którym spotyka się 5 lat, natomiast Radek jest wielką niewiadomą. Adam z kolei ma coś na sumieniu, coś co powoduje, że Olga wzbrania się przed przeczytaniem jego książki.

Książka Anny Bednarskiej dosłownie ukazuje historię z życia wzięta. Przedstawia młodych ludzi, którzy stawiają na dobrą zabawę, póki co nie chcą zakładać rodzin, a podczas spotkań towarzyskich alkohol leje się litrami. W ich związkach różnie bywa, jedni zdradzają, inni zostają zdradzeni.

(…) zdrada jest jak puzzel, bez którego nie można dokończyć układanki.” str. 24

Może nie jest to nadzwyczaj wybitne dzieło, niemniej jednak miło spędziłam czas z Trudnym mężczyzną. Książka jest napisana lekkim i przystępnym językiem, fabuła jest dosyć ciekawa, a bohaterowie interesujący. Pomimo zróżnicowanych osobowości, można łatwo utożsamić się z daną postacią i zastanawiać się, co by się poczyniło w danej chwili będąc na jej miejscu. Oprawa graficzna mnie osobiście się podoba i nie mam jej nic do zarzucenia.

Trudny mężczyzna to książka o miłości, która pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, nie wybiera przy tym ani miejsca, a tym bardziej chwili. Publikacja o dylematach młodych ludzi, którzy nie do końca mają plan na przyszłość. O związkach, w które wkrada się rutyna, nieporozumienie i zdrada. O ludziach, w których wygasło uczucie do siebie nawzajem lecz tkwią w związku z przyzwyczajenia, wygody?

Reasumując: Trudny mężczyzna to ciekawa książka o niebanalnej fabule. Akcja toczy się na tyle dynamicznie, że czytelnik nie ma czasu na nudę, a przyglądanie się bohaterom i ich zmaganiom jest bardzo interesujące. Książkę czyta się bardzo szybko i z dużym zainteresowaniem. Jest to dobre babskie czytadło, które umili czas i pozwoli na chwilkę oderwać się od trudności dnia codziennego. Polecam.

Informacje dodatkowe o Trudny mężczyzna:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-09-09
Dodał/a opinię: Magnolia044

Zobacz opinie o książce Trudny mężczyzna

Kup książkę Trudny mężczyzna