Czwarta małpa

Na świecie mamy wielu specyficznych ludzi, jakaś część nich potrafi posunąć się do dość drastycznych czynów, żeby osiągnąć to, czego pragną, nawet zabić w okrutny sposób drugiego człowieka.
Wśród mieszkańców Chicago grasuje seryjny morderca zwany Zabójcą Czwartej Małpy, porywa on nastolatki, a następnie odcina ofierze ucho, potem wydłubuje oczy, a na końcu odcina język i dopiero ją zabija. Sprawę próbuje rozwikłać detektyw Sam Porter, po tym, jak zostaje porwana kolejna młoda i niewinna dziewczyna, niestety zabójca jest zbyt sprytny i umiejętnie wyprowadza wszystkich w pole.
W tę historię wciągnęłam się już od samego początku, mamy tutaj przedstawione śledztwo policji, ale też narratorem jest porwana dziewczyna, która opowiada o tym, co przeżywa w zamknięciu, jednocześnie poznajemy historię z pamiętnika opisującego dzieciństwo mordercy. Kiedy tajemniczy mężczyzna ginie pod kołami autobusu, jedni są pewni, że to osoba, której szukają, niestety inni nabierają wątpliwości, aż wreszcie wszystko staje się jasne.
Książka wciągnęła mnie na tyle, że miałam ochotę ją przeczytać na raz, ciężko się od niej oderwać, ponieważ bardzo dużo się tutaj dzieje, co chwila pojawiają się nowe tropy, jedne są fałszywe, drugie zaś wywracają całe śledztwo do góry nogami. Niesamowicie zachwyca mnie kreacja bohaterów, mężczyzna, który jest mordercą to osoba, którą nienawidzi się już od samego początku, zabija on niewinne dziewczyny tylko po to, żeby jej rodzina cierpiała, jednocześnie, kiedy poznajemy jego dzieciństwo, odzywa się w czytelniku współczucie, które chce się zdusić, jednak gdzieś zostaje jakaś iskierka smutku. Polubiłam też bardzo detektywa, jest inteligentny i świetnie dedukuję, nie zawsze działa zgodnie z zasadami, ale cel najczęściej zostaje osiągnięty, niedawno stracił osobę, którą kochał nad życie i widać, że sobie z tym nie radzi.
Ta część skończyła się na tym etapie, że niby coś się wyjaśniło, ale dalej ciągniemy tę historię, żeby zamknąć wątki, które tu się zaczęły, a nie skończyły, więc z ochotą sięgnę po dalsze losy Zabójcy Czwartej Małpy.

Informacje dodatkowe o Czwarta małpa:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-04-04
Tytuł oryginału: The fourth monkey
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Czwarta małpa

Kup książkę Czwarta małpa

Księga zaklęć