Czerwień Rubinu

Tom 1 cyklu Trylogia Czasu

Gwendolyn Shepherd jest zwyczajną nastolatką. To jej kuzynka Charlotta Montrose jest tą niezwykłą - a przynajmniej wszyscy tak sądzą. Tymczasem okazuje się, że to Gwendolyn odziedziczyła gen podróżnika w czasie. I z dnia na dzień jej życie przewraca się do góry nogami..

Pierwsza część trylogii czasu zrobiła na mnie duże wrażenie. Każdy kiedyś marzył, żeby przenosić się w czasie. Czasem sama chętnie przeniosłabym się np. do XVIII wieku i chciałabym zobaczyć jak żyli ludzie w tamtych czasach. Książka niezwykle wciąga - jak zaczyna się ją czytać nic dookoła nie jest już ważne.

Od początku czekałam na to, aż Gweny nagle przeniesie się w czasie. Bez specjalnego przygotowania, które Charlotta posiadała, gdyż od dzieciństwa uczono ją najróżniejszych rzeczy. Potem wszystko toczy się już bardzo szybko - oczywiście na początku nikt nie wierzy Gwendolyn i jej mamie, że to ona ma zdolność przemieszczania się w czasie. A najbardziej zawiedziony wydaje się Gideon - inny podróżnik w czasie (z początku trochę nadęty). Darzy Gwendolyn niechęcią, a ona nie pozostaje mu dłużna. Co oczywiście (bo jakże inaczej ;)) w miarę upływu czasu - i paru przygód - się zmienia. W końcu od niechęci i/lub nienawiści do miłości jest tylko jeden krok.

Oczywiście jest intryga, nie wiadomo jeszcze kto jest tym złym - czy jest nim hrabia de Saint Germain, który nie wzbudził sympatii głównej bohaterki, czy Paul i Lucy, którzy uciekli z pierwszym chronografem do przeszłości i wszyscy uważają ich za zdrajców?

Pierwsza część kończy się w takim momencie, że ciężko po jej skończeniu nie zacząć czytać części drugiej :) ciekawi mnie jak potoczy się wątek Gwen i Gideona, ale również chcę się dowiedzieć kto jest "tym złym" - bo jakoś nie ufam temu hrabiemu. A może zły okaże się ktoś o kim jeszcze nie wspomniano?

Polecam nie tylko osobom zafascynowanym podróżami w czasie ;)

Informacje dodatkowe o Czerwień Rubinu:

Tłumaczenie: Janiszewska Agata
Dodał/a opinię: justiiii

Zobacz opinie o książce Czerwień Rubinu

Kup książkę Czerwień Rubinu

Silver: Druga księga snów
Kerstin Gier0
Okładka ksiązki - Silver: Druga księga snów

Sprawy Liv, młodej bohaterki serii ,,Silver", układają się coraz lepiej. Nowy dom i nowa rodzina okazały się całkiem w porządku. Romantyczny związek z...

Podniebny
Kerstin Gier0
Okładka ksiązki - Podniebny

Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa...