Niezgodna

Data wydania: 2012-03-20
ISBN: 9780062024022
Dodał/a opinię:
Tom 1 cyklu Niezgodna

Ostatnio zaczytywałam się książkami filozoficznymi, o nastolatkach, czy też dla znacznie młodszych czytelników, zapominając o moim ukochanym gatunku Paranormal Romance, zupełnie zapomniałam jak to jest znajdować się w alternatywnym świecie gdzie bohaterowie przeżywają prawdziwą miłość aż po grób. No i nareszcie postanowiłam sięgnąć z początku z nie zbyt wielkim entuzjazmem po książkę ,,Niezgodna". Już po pierwszej stronie zupełnie zmieniłam stosunek do niej! Po prostu ją pokochałam! Brałam ją ze sobą do szkoły, aby podczas jazdy autobusem, albo na co nudniejszych lekcjach zatapiać się w tym niesamowitym świecie razem z Tris. W świecie opisanym w ,,Niezgodnej", społeczeństwo dzieli się na pięć frakcji: Altruizm, Erudycja, Nieustraszoność, Prawość i Serdeczność. Każdy nastolatek zostaje poddany specjalnemu testowi, a następnie na uroczystej ceremonii, musi skropić misę swojej nowej frakcji własną krwią. Poza pięcioma frakcjami jest jeszcze coś... można zostać wykluczonym ze swojej frakcji, a wtedy niestety ląduje się na ulicy niczym bezdomny. Ostatnią i najniebezpieczniejszą możliwością jest niezgodność. Osoba która posiada cechy kilku frakcji jednocześnie. Taką osobą jest główna bohaterka, przez co jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, gdyż to społeczeństwo nie lubi odmieńców... Jak wspomniałam z początku nie byłam przekonana do książki. Okładka raczej zwykła, a na niej pogrubiony napis ,,Igrzyska Śmierci". Moim zdaniem coś takiego wprowadza ludzi w błąd gdyż na pierwszy rzut oka, zastanawiałam się czy to nie jakaś kontynuacja Igrzysk. W dodatku osoby którym tamta książka się nie spodobała, raczej nie będą chcieli sięgnąć po ,,Niezgodną". Mimo wszystko tak się złożyło, że przeczytałam tą książkę i będąc w jej połowie, już zamawiałam kolejne części! Lektura jest bardzo lekka, przyjemna, wątek miłosny idealnie wplata się w wartką akcję. Moim skromnym zdaniem każdy kto lubi Fantastykę z dozą romantyzmu, powinien jak najszybciej zainteresować się tą powieścią.

Kup książkę Niezgodna

Zobacz opinie o książce Niezgodna