Trzy kobiety

Lisa Taddeo zabiera nas w podróż ukazującą siłę kobiecego pożądania. Książka zawiera prawdziwe historie trzech kobiet, które przez swoje pożądanie znalazły się miejscu, w którym są obecnie. Każda z tych kobiet jest inna, ale siła ich uczuć jest niezwykle mocna i przysporzyła im w życiu wiele cierpienia.

Maggie pożądała swego nauczyciela i dopiero po latach zrozumiała, że była przez niego jedynie wykorzystywana. Rozumie to dopiero w momencie, kiedy trafia na salę sądową oskarżając go o wykorzystywanie. Jednak jej trudna sytuacja życiowa sprawia, że ludzie jej nie wieżą i stają murem za Nauczycielem Roku.

Lisa chce od swego męża odrobiny szaleństwa i spontaniczności podczas współżycia, albo chociaż pocałunku, jednak on nie potrafi się zdobyć nawet na to. Dlatego kobieta wdaje się w szalony romans ze swoją byłą szkolną miłością i dla niego jest w stanie porzucić swoje dotychczasowe pozornie wygodne życie.

Sloane otwiera z mężem własną restaurację i ma to szczęście, że jest przez niego cały czas pożądana, pomimo upływu lat. Jednak jej mąż ma nietypowe upodobania i przyjemność sprawia mu oglądanie żony w łóżku z innymi mężczyznami.

Wszystkie te kobiety łączy jedno – pożądanie. Jednak kobiece pożądanie znacznie różni się pod męskiego. O ile to drugie kończy się w momencie współżycia z kobietą, a tyle to pierwsze wtedy dopiero się rozpoczyna. Te historie pokazują, jak skomplikowane bywają kobiece uczucia i jak szybko potrafią doprowadzić kobiety na skraj przepaści. Pomimo pozornie idealnego życia, wciąż czegoś im brakuje. Autorka przeprowadziła bardzo dokładne studium kobiecych uczuć i emocji, które da wiele do myślenia każdej czytelniczce. Myślę, że wiele z nas odnajdzie siebie w jednej z tych trzech kobiet, a może dzięki temu lepiej zrozumiemy samą siebie.

Ciekawa pozycja, którą warto dodać do swojej listy książek do przeczytania chociażby po to, żeby zrozumieć, jak złożone są kobiece uczucia i czym tak naprawdę jest kobiece pożądanie.

Informacje dodatkowe o Trzy kobiety:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Three Women
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Zobacz opinie o książce Trzy kobiety

Kup książkę Trzy kobiety

Zwierzę
Lisa Taddeo0
Okładka ksiązki - Zwierzę

Oszałamiający portret kobiecej furii Kiedy żonaty kochanek Joan popełnia na jej oczach samobójstwo, kobieta ucieka z Nowego Jorku i wyrusza na poszukiwania...