Zwierzę

Oszałamiający portret kobiecej furii

Kiedy żonaty kochanek Joan popełnia na jej oczach samobójstwo, kobieta ucieka z Nowego Jorku i wyrusza na poszukiwania Alice, jedynej osoby, która może pomóc jej zrozumieć przeszłość naznaczoną męską dominacją i okrucieństwem.

Na zalanych żarem wzgórzach Los Angeles Joan powraca do koszmarnych wydarzeń z dzieciństwa, kładących się cieniem na całym jej życiu. Jednocześnie w niej samej dojrzewa decyzja, by w końcu wziąć odwet na patriarchalnym świecie.

Powieść Zwierzę zainspirowały doświadczenia kobiet, z którymi Lisa Taddeo rozmawiała, tworząc głośny reportaż Trzy kobiety. Autorka błyskotliwie i z niezwykłą przenikliwością pisze o sprawach, o których nie opowiada się nawet przyjaciółkom. Pokazuje, jak w zdominowanym przez mężczyzn świecie narasta kobieca wściekłość oraz co może się wydarzyć, kiedy ta wściekłość eksploduje.

To odważna i bezkompromisowa proza. Historia Joan tętni życiem, nasycona jest erotyzmem i seksem. Trzyma czytelnika za gardło od pierwszej do ostatniej strony. Autorka przełamuje tabu i z niespotykaną wnikliwością, a zarazem czułością pisze o najbardziej intymnych i skrywanych kobiecych lękach i pragnieniach.

Fascynująca, duszna, erotyczna, pełna emocji. Od Joan trudno oderwać wzrok, choćby na chwilę.

,,Kirkus Reviews"

Taddeo umiejętnie i błyskotliwie przygląda się temu, jak dzika brutalność mężczyzn napędza kobiecy gniew. W efekcie otrzymujemy mieszankę w równym stopniu intymną, co wybuchową.

,,People"

Tak wyglądałoby życie Joan Didion, gdyby wkręciła się w twarde narkotyki i zawsze nosiła przy sobie nóż sprężynowy.

,,Harper's Bazaar"

O autorce:

Lisa Taddeo jest autorką bestsellerowego reportażu Trzy kobiety. Publikowała w ,,New York Magazine", ,,Esquire", ,,Elle", ,,Glamour" i wielu innych czasopismach. Jej reportaże pojawiły się w antologiach Best American Sports Writing i Best American Political Writing. Opowiadania autorki zostały dwukrotnie wyróżnione nagrodą Pushcart Prize. Lisa Taddeo mieszka w Nowej Anglii z mężem i córką.

Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.

Informacje dodatkowe o Zwierzę:

Zwierzę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2022-01-30,

Po przeczytaniu poprzedniej książki autorki pt. "Trzy kobiety" która bardzo mi się podobała wiedziałam, że musze sięgnąć i po tę. Po opisie powieści, już czułam, że możemy spodziewać się czegoś mocnego, ważnego i kontrowersyjnego.

Książka zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych lektur. Porusza wiele ważnych, delikatnych tematów, które przedstawione są tutaj w mocny sposób. Je jestem pod wrażeniem pióra autorki, która potrafi tak dosadnie napisać o tak wielu ważnych rzeczach. Jest to obraz kobiety, która nie potrafi uciec przed swoją przeszłością i dzieciństwem. Widzimy jak mocny wpływ ma na nasze życie i postrzeganie rzeczywistości, to co przeżyjemy w dzieciństwie i jak traumy potrafią iść z nami przez całe życie. Książka przepełniona jest bólem i cierpieniem Alice oraz próbą odpowiedzi na pytania, które przed sobą stawia. Jest to mocny obraz kobiety, który może nie każdemu przypaść do gustu. Według mnie jest to bardzo dobra lektura, do której trzeba podejść z dystansem i ogromnym zrozumieniem. Książka może nas nauczyć, niesie ze sobą ważne przesłanie i warto się nad nią głębiej zastanowić. Według mnie zdecydowanie godna polecenia! Jeśli nie czytaliście poprzedniej książki autorki, to również bardzo mocno ją Wam polecam! Jest świetna!

Trzy kobiety
Lisa Taddeo0
Okładka ksiązki - Trzy kobiety

Uwodzi nas i dręczy. Kontroluje myśli, niszczy życie lub nadaje sens egzystencji. A mimo to prawie nigdy o nim nie rozmawiamy. Pożądanie - ukryta siła...