Trzy kobiety

Uwodzi nas i dręczy. Kontroluje myśli, niszczy życie lub nadaje sens egzystencji. A mimo to prawie nigdy o nim nie rozmawiamy. Pożądanie - ukryta siła napędowa naszego istnienia - dotąd pozostawało prawie nieodkryte.

Maggie zwierza się ze swojego nastoletniego romansu z nauczycielem. Niespodziewane zerwanie wpłynęło na całej jej późniejsze życie. Dopiero podczas procesu sądowego zrozumiała, że tak naprawdę została wykorzystana. Solane opowiada o tym, co skłoniło ją i jej męża do otwarcia związku, jak te praktyki wpływają na ich relację i jak pomogły jej zrozumieć, gdzie kończy się pożądanie męża, a zaczyna jej własne. Z kolei Linie dopiero romans pozwolił odkryć, jak ważna jest dla niej czułość, której brakowało jej w długoletnim małżeństwie.

Autorka z niepotykaną dotąd głębią spostrzeżeń i siłą emocjonalnego wyrazu kreśli portret kobiecej erotycznej tęsknoty, obrazując jednocześnie kruchość, złożoność i nierówność pożądania. To wybitne osiągnięcie dziennikarskie i narracyjny triumf, przedstawiony szczerze i bezpretensjonalnie - książka pełna niuansów, różnorodnych punktów widzenia, a przede wszystkim nieprzebranej tolerancji i empatii. Dzięki takiemu podejściu bohaterki w pełni się otworzyły, dały dziennikarce dostęp do swoich żyć, domów, sypialni i najgłębiej skrywanych sekretów - czasem mrocznych, zaskakujących, niekiedy trudnych do zrozumienia.

Taddeo oddaje kobietom głos i prawo do opowiadania o tym, co je podnieca, napędza i ekscytuje, a przy tym niczego nie ocenia, nie moralizuje i nie poronografizuje żadnych praktyk ani zachowań. Dzięki temu powstał najbardziej pogłębiony reporterski portret kobiecego pożądania, jaki napisano, i jedna z najbardziej wyczekiwanych publikacji roku.

Lisa Taddeo - dziennikarka i pisarka, dwukrotna laureatka Pushcart Prize za zbiór opowiadań ,,42". Jej debiutancki reportaż Trzy kobiety szybko stał się numerem 1 na liście bestsellerów ,,New York Timesa". Jej prace zostały opublikowane w antologiach The Best American Political Writing i The Best American Sports Writing. W 2015 roku ,,The Washington Post" uznał jej artykuł Rachel Uchitel Is Not a Madam za jeden z pięciu tekstów nietracących na aktualności. Została uhonorowana William Holodnok Fiction Prize i Florence Engel Randall Award. Mieszka w Massachusetts z mężem i trzema córkami.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz jakaś książka podziałała na mnie z taką mocą. Lisa Taddeo jest niezmordowaną reporterką, świetną pisarką i narratorką obdarzoną niemal nadnaturalnym człowieczeństwem. Moim zdaniem to mistrzowski tekst, arcydzieło reportażu na równi ze Z zimną krwią Trumana Capotego - na swój sposób równie trzymająca w napięciu, wstrząsająca i koszmarna. Już teraz wiem, że nigdy nie zdołam zapomnieć o tych kobietach, o ich pożądaniu seksualnym, emocjonalnym cierpieniu, sile i stratach. Zobaczyłam siebie w nich wszystkich. Trzy kobiety to naprawdę wyjątkowa ofiara na rzecz kobiecości.

Elizabeth Gilbert

Ta książka zachwyci was bezpośredniością i pięknem wyrazu, z jakimi autorka przedstawia chaotyczną prawdę o kobiecym pożądaniu. A jednocześnie doprowadzi was do wściekłości, że jest ono tak tłumione, wykorzystywane, okaleczane, niszczone i odbierane kobietom przez społeczeństwo, które nigdy nie przyjęło do powszechnej wiadomości faktów o tym, jakie naprawdę jesteśmy. Zamiast tego seksualizuje nas na wszystkie możliwe sposoby. Będziecie oszołomieni mistrzostwem posługiwania się językiem i intelektualnie czystą, reportażową formą tekstu. Lisa Taddeo przez osiem lat śledziła prywatne życie trzech bardzo różnych bohaterek, a w każdej z nich kryją się potężne, wygłodniałe, twórcze i niszczycielskie moce. Podobne do tych, jakie drzemią we wszystkich kobietach, choć od wieków są one w nas tłumione i poddawane karom. Uważam tę książkę za reportaż roku. Wstrząsająca.

Jessie Burton

Nieopisanie dobry tekst! Pełen literackiej elegancji reportaż bardziej porywający niż najlepszy thriller. Porusza, wciąga, zaskakuje.

Marian Keyes

To trudna w odbiorze książka, która łamie serce podczas lektury i zostanie ze mną na długo. Wybitny dokument, wciągający głęboko w psychologię kobiet i seksu, bardziej nieodkładalna od jakiejkolwiek powieści.

Jojo Moyes

Bezkompromisowa wiwisekcja kobiecego pożądania opisana tak poetycko, że zapomniałam, że to reportaż, a nie powieść. Książka Lisy Taddeo to olśniewający, bezwstydny debiut. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać.

Gwyneth Paltrow

To jeden z najbardziej porywających, przekonujących i przeszywająco oryginalnych debiutów, jakie miałem w rękach. Taddeo tworzy portrety pożądania niezwykle piękną prozą i bez żadnych zahamowań, dzięki czemu jej bohaterki mogą być w pełni ludzkie i wspaniale złożone. Nie wyobrażam sobie, że to nie będzie jedna z najgłośniej omawianych i najważniejszych książek roku.

Dave Eggers

Przejmująca i pełna pasji. Przedstawia epickie tematy w miniaturowych formach. Historie tych kobiet złamały mi serce i wiem, że już o nich nie zapomnę.

Gillian Anderson

Minęły całe lata, odkąd zdarzyło mi się przeczytać coś tak wciągającego, zmuszającego do myślenia, wprawiającego w osłupienie i potrzebnego. Żaden autor nigdy nie zabrał mnie w tak głębokie odmęty świadomości drugiego człowieka. Wciągająca niemal na tołstojowskim poziomie i narkotycznie przyjemna w odbiorze. Napełnia czytelnika jedynym, co naprawdę może nas ocalić: empatią.

Adam Ross

Nowa lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet i dla każdego, kto chce je lepiej zrozumieć. Taddeo wysłuchała świadectw pożądania, miłości i traumy swoich bohaterek, a następnie nadała ich historiom polot i poczucie godności na poziomie, który można bez cienia przesady nazwać rewolucyjnym.

Stephanie Danler

Informacje dodatkowe o Trzy kobiety:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Three Women

Kup książkę Trzy kobiety

Trzy kobiety - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookmaniak
Bookmaniak
Przeczytane:2020-05-17,

Książkę otrzymałam za punkty z serwisu czytam pierwszy.

To nie jest książka typu szybka, łatwa i przyjemna. Wielokrotnie musiałam przerywać czytanie, gdyż treści w niej omawiane były skomplikowane i trudne do szybkiego ogarnięcia. Nigdy nie spotkałam się z takim reportażem. Jego treść przeraża, gdyż ukazuje smutną rzeczywistość kobiet. Nieważne w jakim wieku, płeć piękna zawsze jest narażona na złe traktowanie ze strony mężczyzn.

Historia o trzech a właściwie o czterech kobietach bardzo mi się podobała. Bohaterki zostały doświadczone przez miłość. Jedną, dodatkową osobą, była matka autorki, która w przeszłości również doświadczyła dziwnego i niebezpiecznego traktowania ze strony mężczyzn. Jednak cała opowieść skupia się na Maggie, Linie i Sloane.

Maggie doświadczyła miłości. Ale tylko takiej w jedną stronę. Zakochała się w nauczycielu – Aaronie Knodelu. On, później można się dowiedzieć, że tylko pozornie odwzajemnił jej uczucia. Ich relacja trwała na tyle długo, by Maggie nie mogła się otrząsnąć po rozstaniu przez dłuższy czas. Wpadła w głęboką depresję, brała dużo leków, przytyła. Nigdzie nie mogła znaleźć sobie miejsca. W końcu odważyła się pójść z tą sprawą do sądu. Myślała, że inni staną po jej stronie, w końcu była tylko nastolatką, kiedy wdała się w romans z nauczycielem. Niestety taksie nie stało. Wszyscy, przyjaciele, byli nauczyciele stanęli po stronie Aarona Knodela. Dziewczyna została napiętnowana. Szydzono z niej. Uważano, że wszystko sama sobie wymyśliła. I tak jeden mężczyzna sprawił, że Maggie – młoda osoba stała się dziewczyną z przeszłością i bez przyszłości. Mimo to nie poddała się. Pozbierała się. Jednak to wszystko w niej zostało i zostanie na długo.

Lina jest drugą kobietą, której miłość zniszczyła życie. Jako piętnastolatka wolała zbierać naklejki niż całować się z chłopakami tak jak jej rówieśniczki. Później można się dowiedzieć, że została wykorzystana seksualnie. Długo nie mogła się pozbierać. Potem poznała Eda. Wzięli ślub. Jednak po 11 latach małżeństwa mieli kryzys. Ed przestał dotykać Liny, nawet jej nie całował. Kobiecie bardzo tego brakowało. W końcu postanowiła zdradzić męża z Aidanem – chłopakiem z liceum. Niestety ten nie chciał zostawić dla niej żony, lecz ich chora relacja trwała przez dłuższy czas. Podczas tego romansu Lina w końcu czuła się kochana, tak jak powinna się czuć zawsze. Ta historia pokazuje jak ważne jest okazywanie uczuć drugiej osobie.

I w końcu Sloane – kobieta, której życie nie było łatwe. W dzieciństwie cierpiała na anoreksję i bulimię, by rodzice ją zauważyli. Miała wypadek samochodowy a nikt nie spytał jak się czuje. Później poznała Richarda, zakochała się w nim ze wzajemnością. Pobrali się. Sloane czuła się kochana. Jednak Richard wpadł na pomysł, by do ich łóżka zapraszać innych mężczyzn. Z początku Sloane nawet się to podobało, lecz później stało się to dla niej chore. Znów cierpiała, lecz wyszła na prostą. Ta historia mówi jak relacje w rodzinie mogą być pokręcone tak by wpłynąć na życie innych.

Podsumowując, tą powieść chciałabym polecić wszystkim kobietom, ale i mężczyznom. Dzięki tej książce dowiecie się jak straszne skutki może wywołać zabawa uczuciami innych. Bo ich nigdy nie warto lekceważyć.

Miłej lektury :)

Avatar użytkownika - katarzynabletek
katarzynabletek
Przeczytane:2020-05-03,

Na początku był Zachwyt. Rósł z każdą przewróconą stroną, z każdym prostym a jednocześnie zaskakująco błyskotliwym zdaniem. Genialnie napisany tekst, perfekcyjny tłumacz, a do tego buńczuczny feminatyw, od którego odbiją się wszyscy heheszkujący zwolennicy tradycji. Aż się uśmiechnęłam do tej świadkini, która wywoła na niejednym pyszczku kwaśny uśmieszek. W każdym razie czytałam z podziwem i mogłabym cytować co drugie zdanie. A potem skończył się prolog.

Przykra. Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, byłoby to właśnie „przykra”. A tytuł „Trzy kobiety” mógłby brzmieć „Trzy nieszczęśliwe kobiety”. Byłam pewna, że przeczytam reportaż o kobiecej seksualności. O kobiecym pożądaniu. Tymczasem otrzymałam trzy przeraźliwie smutne historie o kobietach wykorzystanych przez mężczyzn.

Ponoć można się ujrzeć jeśli nie we wszystkich, to choć w jednej z bohaterek. Nie dałabym sobie nic za to uciąć, ale gdybym już musiała wybrać jedną z nich, byłaby to Lina. Lina zdradzająca męża z miłością z czasów szkolnych. Maggie, uwiedziona przez nauczyciela, ośmieszona w sądzie, poniżana przez otoczenie, budziła we mnie współczucie. Współczułam też Sloane, uprawiającej seks na oczach męża z wybranymi przez niego panami, robiącej to dla niego, nie dla siebie.

Przyśniło mi się kilka razy, że pozwoliłam ukochanemu na skok w bok. Po przebudzeniu miałam ochotę go zdzielić, choć chłop Bogu ducha winny. Nieważne, czy miało to miejsce w pierwszym roku związku, w dziesiątym, czy teraz, złość była równie wielka. Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek miała zrozumieć swingowanie czy cuckold. Ale o ile uczestnicy robią to z własnej woli i są dorośli, nic mi do tego.

Co nie zmienia faktu, że przykro czytało mi się każdą z tych historii. Maggie to jedna z milionów ofiar, które nie miały szans. Z seksualnym drapieżnikiem, jakim był Aaron Knodel, i z systemem, w którym z góry wierzy się popularnemu nauczycielowi. Nie córce alkoholików, mającej łatkę tej, która „puściła się z brudasem”. To jedna z milionów sytuacji, w których kobietę skrzywdzono i przypisano winę za tę krzywdę.

„...to świat pragnący chwalić tylko tych, których już pochwalono i którzy na przestrzeni dziejów zostali już zaakceptowani”.

Sloane pochodzi z zamożnej rodziny, dobrze wyszła za mąż i ogólnie świetnie jej się wiedzie. Szczególnie udane ma życie seksualne – tak przynajmniej może się wydawać tym, dla których dużo = dobrze. Seks jest częsty, orgazmy liczne, tak samo jak łóżkowi partnerzy. Więc z czym problem? Wystarczy jedno potknięcie, aby to ją obwiniono za cudzą zdradę, przy milczeniu męża.

Lina teoretycznie ma cudowne życie, miłego partnera, dzieci i ładny dom. Z tym, że Ed to mąż z rozsądku, który „po ślubie prawie nigdy nie inicjował seksu, a w ostatnich latach w ogóle tego zaprzestał”. „Dzieci oczywiście nadają jej działaniom sens, ale dom wydaje się Linie wyłącznie serią przystanków na drodze donikąd”. W jej małżeństwie nie tylko nie ma chemii. Nie ma w nim żadnych ciepłych spojrzeń, pocałunków, dotknięć czy przytuleń. Żadnych czułych gestów.

„W głowie wciąż odtwarza film zmontowany ze scen rutynowej desperacji, a kiedy tylko zamyka oczy, widzi, jak mąż odwraca się nocami od jej ciała. Odwraca się i odwraca, aż Lina znienawidzi te plecy”.

Nie zniosłabym życia, w którym druga połówka traktowałaby mnie gorzej niż współlokatora. Jak kolejny punkt na liście. Żona – checked. Czułość w związku jest dla mnie niezbędna i oczywista, jak codzienne buziaki czy oglądanie filmów „na łyżeczkę”. W pełni rozumiem rozgoryczenie Liny, ale z przykrością patrzyłam, jak uzależnia się od kochanka. Jak wyniszcza ją romans, jak usycha bez mężczyzny, który sięga po nią jak po laskę na telefon.

Przykra. Bardzo przykra książka. Pełna celnych spostrzeżeń i gorzkich wniosków o tym, jak traktuje się kobiety, zwłaszcza gdy mowa o seksualności. Zawiera też liczne sceny seksu, opisane moim zdaniem dosadnie, ale nie wulgarnie. Polecam, ale wiem, że nie każdemu podejdzie.

„Nawet kiedy kobiety są słyszane, tylko tych właściwych zwykle słucha się z uwagą. Białych. Bogatych. Ładnych. Młodych. Najlepiej, żeby miały to wszystko naraz”.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - MissSilly
MissSilly
Przeczytane:2020-04-21,

"Trzy kobiety" to szczery reportaż kobiety o kobietach. Nie tylko dla kobiet.
Lisa Taddeo przeprowadziła rozmowy z wieloma osobami, zanim zdecydowała, że głównym bohaterem jej książki stanie się kobiece pożądanie. Wiele kobiet zrezygnowało w trakcie współpracy, nie mogąc się zdobyć na taką szczerość. Ostatecznie książka opowiada historie trzech kobiet, których pożądanie pokierowało ich życiem.
Maggie w wieku 17 lat miała romans z żonatym nauczycielem. Dostosowała swój tryb życia do jego wymagań, oddawala mu się tak, jak tego żądal i wierzyła w gorące obietnice o zostawieniu żony. Przez długi czas po jego odejściu wciąż wierzyła w jego miłość i nadzieję na wspólną przyszłość. Dopiero po latach dopuściła do siebie myśl o tym, ze została wykorzystana wbrew prawu. Spotkała się ze swoim byłym kochankiem na sali sądowej. Ale czy społeczeństwo uwierzy ofierze czy szanowanemu człowiekowi sukcesu?
Lisa jako nastolatka kochała się w Aidanie. Zostali parą, ale ich związek się rozpadł, kiedy dziewczyna została zgwałcona na imprezie. Łatka puszczalskiej zmusiła ją do zmiany środowiskai małżeństwa z rozsądku. Po latach, nieszczęśliwa w małżeństwie i niezaspokojona odnawia kontakt z byłym chłopakiem. Poświęca się dla niego i dba o jego wygody dla krótkich i ulotnych chwil czułości.
Sloane na zewnątrz jest kobietą sukcesu, która skupia się tylko na wizerunku. W czterech ścianach podporządkowuje się pragnieniom męża, dla niego wchodzi w relacje z innymi mężczyznami, by podtrzymać ogień pożądania w małżeństwie. Nie chce wracać do zaburzeń odżywiania i problemów psychicznych w rodzinie, które towarzyszyły jej przez całą usłaną kolcami młodość.
To książka bardzo ważna, po którą warto sięgność. Autorka nie ma skrupułów w odsłanianiu bolesnej prawdy o kobietach - tym, że nawet najsilniejsze z nas nie zawsze postępują zgodnie ze swoim sumieniem, dla chwili przyjemności, komplementów, namiastki miłości, poczucia władzy... Poza tym warto przeczytać dla wspaniałego kunsztu pisarskiego autorki i faktu, że wie, iż pomidory są owocami. :) Ta książka głęboko wryła mi się w mózg i zdecydowanie na długo tam zostanie. A okładka od wydawnictwa Marginesy jest zachwycająca w dotyku, dlatego warto mieć tę pozycję na własność w swojej biblioteczce. :)

Avatar użytkownika - ilona001
ilona001
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Już dawno nie czytałam tak mocnej lektury, która w sposób dobitny i realistyczny opisywałaby siłę kobiecej żądzy i namiętności. Powstaje wiele książek, jednak żadna nie równa się z Lisą Taddeo! Autorka w sposób bezpretensjonalny, szczegółowy i pomysłowy podeszła do tematu i zebrała historie 3 kobiet opowiedziane w sposób interesujący. Powieść jest tak realistyczna i wciągająca - no cóż oddałam się jej w całości. Powinny ją przeczytać nie tylko kobiety. Te opisy cielesności, zbliżeń przychodzą autorce z niezwykłą łatwością, co niewielu pisarzy potrafi przyznajmy! Jeśli znudzą was typowe romansidła - szczerze polecam po sięgnięcie właśnie po Trzy kobiety!

Lisa Taddeo zabiera nas w podróż ukazującą siłę kobiecego pożądania. Książka zawiera prawdziwe historie trzech kobiet, które przez swoje pożądanie znalazły się miejscu, w którym są obecnie. Każda z tych kobiet jest inna, ale siła ich uczuć jest niezwykle mocna i przysporzyła im w życiu wiele cierpienia.

Maggie pożądała swego nauczyciela i dopiero po latach zrozumiała, że była przez niego jedynie wykorzystywana. Rozumie to dopiero w momencie, kiedy trafia na salę sądową oskarżając go o wykorzystywanie. Jednak jej trudna sytuacja życiowa sprawia, że ludzie jej nie wieżą i stają murem za Nauczycielem Roku.

Lisa chce od swego męża odrobiny szaleństwa i spontaniczności podczas współżycia, albo chociaż pocałunku, jednak on nie potrafi się zdobyć nawet na to. Dlatego kobieta wdaje się w szalony romans ze swoją byłą szkolną miłością i dla niego jest w stanie porzucić swoje dotychczasowe pozornie wygodne życie.

Sloane otwiera z mężem własną restaurację i ma to szczęście, że jest przez niego cały czas pożądana, pomimo upływu lat. Jednak jej mąż ma nietypowe upodobania i przyjemność sprawia mu oglądanie żony w łóżku z innymi mężczyznami.

Wszystkie te kobiety łączy jedno – pożądanie. Jednak kobiece pożądanie znacznie różni się pod męskiego. O ile to drugie kończy się w momencie współżycia z kobietą, a tyle to pierwsze wtedy dopiero się rozpoczyna. Te historie pokazują, jak skomplikowane bywają kobiece uczucia i jak szybko potrafią doprowadzić kobiety na skraj przepaści. Pomimo pozornie idealnego życia, wciąż czegoś im brakuje. Autorka przeprowadziła bardzo dokładne studium kobiecych uczuć i emocji, które da wiele do myślenia każdej czytelniczce. Myślę, że wiele z nas odnajdzie siebie w jednej z tych trzech kobiet, a może dzięki temu lepiej zrozumiemy samą siebie.

Ciekawa pozycja, którą warto dodać do swojej listy książek do przeczytania chociażby po to, żeby zrozumieć, jak złożone są kobiece uczucia i czym tak naprawdę jest kobiece pożądanie.

Avatar użytkownika - iwonanocon
iwonanocon
Przeczytane:2020-04-09,

,,Pamiętamy nie to, co chcemy pamiętać, tylko to, czego nie możemy zapomnieć".
Jedno wiem na pewno, długo o tej książce nie zapomnę. Niestety nie dlatego, że mi się podobała. Wręcz przeciwnie, coś nie zagrało. Ale ostatnimi czasy jest to do przewidzenia.
Rzadko mam okazję czytać literaturę pisaną o kobietach pod kobiety. Tytuł książki Lisy Taddeo bardzo mnie zaintrygował. Nawet bardziej niż opis z którego niewiele dla mnie wynikało. Jak nie trudno się domyślić książka opiera się na historiach trzech kobiet. I nie są to zwykłe opowieści. Dotyczą one seksualnej sfery. Każda z tych pań dzieli się swoim doświadczeniami, pragnieniami i odczuciami jakie towarzyszą im podczas związku czy seksu.
Pytanie z przywieszki brzmi: Czy jesteś jedną z nich? Pewnie poniekąd tak, ale publicznie bym się do tego nie przyznała. Mam tu na myśli zwierzenia dotyczące swoich pragnień. Jest to na tyle intymna sfera, do której nie dopuściłabym nikogo prócz swojego partnera. Może też przez to odbiór tej książki jest przeze mnie taki a nie inny. Przekaz tej pozycji do mnie nie trafił. Klasyfikuje się ją jako reportaż, którym nie do końca dla mnie jest. Fabularnym dziełem również nie. Trudno jest mi sklasyfikować coś, co mi się nie spodobało. Zdecydowałam się z zostawić tę książkę bez oceny. Nie zasługuje na 1, bo czytałam gorsze publikację. Ale nie mogę dać więcej, bo gdzieś po drodze rozminęłam się z przekazem do mnie kierowanym.

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2020-03-22,

Jest to książka o kobietach i dla kobiet. Dla Was, dla Waszej mamy, babci, przyjaciółki i rywalki. Książka o pożądaniu, o ukrytych pragnieniach, o potrzebie akceptacji i o zrozumieniu. Książka, która łamie stereotypy, która pokazuje, że kobiety też pragną i, że często są pomijane i ignorowane. Ta pozycja, to tak naprawdę reportaż, który przez autorkę został bardzo zgrabnie ubrany w powieść obyczajową. To właśnie ona, Lisa Taddeo, weszła z butami w życie trzech kobiet i pokazała jak jest naprawdę.

W tej książce jak już same widzicie poznamy trzy historie, których rozdziały będą się między sobą przeplatały. Mamy Maggie, młodą dziewczynę, która została uwiedziona przez swojego wykładowcę. Jaki będzie miało to wpływ na jej przyszłość i postrzeganie siebie i bliskości? Mamy Solane, która ulega pragnieniom swojego męża i tworzy z nim otwarty związek. Czy rzeczywiście to są jej pragnienia, czy tylko ulega wpływowi innych? Jak zmieni to jej postrzeganie na związki i zdrady? Mamy również Linie, której mąż unika z nią zbliżeń. Dla niego całowanie to coś okropnego i od kilku miesięcy nie przytulił swojej żony. Jak silna jest u nas potrzeba wsparcia drugiej osoby i poczucia, że jest się dla kogoś kimś ważnym?
Trzy zupełnie inne historie, trzy zupełnie inne kobiety i te same pragnienia! Książka jest mocna, jest wzruszająca, prawdziwa i naprawdę MUSICIE ją przeczytać. Dla siebie!

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2022-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zwierzę
Lisa Taddeo0
Okładka ksiązki - Zwierzę

Oszałamiający portret kobiecej furii Kiedy żonaty kochanek Joan popełnia na jej oczach samobójstwo, kobieta ucieka z Nowego Jorku i wyrusza na poszukiwania...