Trzydziesty kilometr

Głównym bohaterem "Trzydziestego kilometra" jest Radek, który znajduje się na życiowym zakręcie. Rozstanie z dziewczyną i utrata pracy sprawiają, że mężczyzna zamyka się w sobie i powoli poddaje się rozpaczy. Z tego stanu wyciąga go jego przyjaciel Robert, który namawia Radka na terapię u psychologa i na udział w maratonie. Rozpoczynają się mordercze treningi, okupione chwilami zwątpienia, ale i mocnym postanowieniem wykazania się i udowodnienia innym a głównie sobie, że jeśli się chce to się potrafi. Bohater miał odwagę przekroczyć ową granicę i stać się innym człowiekiem. Tą odwagę, której często brakuje zabieganym i zaabsorbowanym nieistotnymi małostkami ludziom, którzy często zapominają po prostu żyć. I tu małe wyjaśnienie. Książka ta nie jest ani pamiętnikiem sportowca, ani przewodnikiem jak krok po kroku przygotować się do biegania. Tytuł jest swoistą metaforą - 30 km to granica, za którą rozpoczyna się walka o samego siebie i o własne życie, które tak często zdaje się być pozbawione sensu i radości.

Informacje dodatkowe o Trzydziesty kilometr:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-03-31
ISBN: 978-83-7660-405-3
Dodał/a opinię: just_monca

Zobacz opinie o książce Trzydziesty kilometr

Kup książkę Trzydziesty kilometr